Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

Iğdır Valisi Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü ev sahipliğinde Iğdır Aile Sosyal ve Politikalar Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi.

Şehit Aileleri ve Gazilere İftar


Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

KAFKAS HABER AJANSI

Iğdır Valisi  Enver Ünlü ve eşi Sema Ünlü  ev sahipliğinde  Iğdır  Aile Sosyal ve Politikalar Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gazilere iftar yemeği verildi.

Bahu Düğün salonunda düzenlenen iftar yemeğine Iğdır valisi Enver Ünlü ,protokol üyeleri   ile çok sayıda şehit ve Gazi ailleri vatandaş katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sefer Coşar , kapıda durarak gelen bütün misafirleri karşıladı.

İftar yemeğinde konuşma yapan vali Enver Ünlü, valilik  olarak her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen programa Vali  Enver Ünlü; eşi Sema Ünlü, Garnizon ve 5. Hudut Alay Komutan V. P. Albay Ali Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, Aralık Kaymakamı Kemal Duru, Tuzluca Kaymakamı Abdullah Kadıoğlu, Karakoyunlu Kaymakamı Kamil Güzel, İl Emniyet Müdürü Melih Ekici, İl Jandarma Komutan V. Ömer Ersever, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Sefer Coşar, İl Müftüsü Mustafa Tekin,iş adamı İshak Yaycılı eşi Azer Yaycılı şehit aileleri ve gaziler ile aileleri katıldı.

Şehit aileleri ve gazilerle  yakından ilgilenen Vali Ünlü, masaları tek tek gezerek davetlilerle sohbet etti ve onların istek ve sorunlarını dinledi.

Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan ezanla birlikte oruçların açılmasının ardından İl Müftüsü Mustafa Tekin tarafından yapılan duayla devam etti.

İftar yemeğinden sonra konuşma yapan ve rahmet ayı Ramazan’da en kutsal emanet olan şehit aileleri ve gazilerimizle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade Vali Ünlü; “Şehitlerimizin kıymetli aileleri, değerli gazilerimiz, kıymetli misafirler; sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan ayınızı gönülden tebrik ediyorum. Rabbimden bu mübarek ayın Iğdır’ımız, ülkemiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Rabbim şu mübarek günlerde vatanımızı korumak için görev yapan askerlerimizi, polislerimizi ve tüm güvenlik görevlilerimizi korusun, onların yar ve yardımcısı olsun. Şehit ve gazilerimiz bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar ülkemizde bayram sabahları hiç eksik olmasın diye şehit oldular. Milleti, bayrağı ve istikbali için canlarını feda eden, bir gül bahçesine girercesine kara toprağa düşen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Vatanımızı, istikbalimizi, birlik ve beraberliğimizi canları pahasına savunan, bu kutlu mücadele sırasında yaralanan, sakatlanan tüm gazilerimize de milletimiz adına şükranlarımı ifade ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine ve yakınlarına ise sabırlar niyaz ediyorum. Şehitlerimiz istikbalimizin, bu topraklardaki şanlı tarihimizin ölümsüz sembolleridir. Bizim tarihimiz şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarının tarihidir. Sizin evlatlarınız, eşleriniz, yakınlarınız vatanımızı parçalamak isteyenlere karşı birlik ve beraberliğimizi tescil ediyor. Rabbim hepsinden razı olsun. Akif diyor ya ’Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda, canı, cananı bütün varlığımı alsında Hüda, etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.’ Hepimizin şu hakikati çok iyi idrak etmesi gerekiyor, dinimizde bir insanın peygamberlikten sonra erişebileceği en yüce mertebe şehadettir. Şüphesiz hepimiz bir gün taşıdığımız bu can emanetini gerçek sahibine iade ederek ebedi aleme göçeceğiz. Bu süreçte bize düşen, bu hayat yolculuğunu Hak’ın rızasına uygun bir şekilde tamamlamaktır. Rabbim hepimize şehitlerimiz gibi dünya imtihanını hakkıyla vermeyi nasip etsin. Bu düşüncelerle sözlerime son verirken Ramazan-ı Şerifinizin tekrar mübarek olmasını diliyorum. İftar programımıza teşrifleriniz için hepinize teşekkür eder, saygılarımı sunarım.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Şehit Aileleri ve Gazilere İftar
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Şehit Aileleri ve Gazilere İftar Sonraki Haber >>

Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

DMCA.com Protection Status

Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

  Yukleme: 0.321551