Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı

Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı

Kars’ın Selim İlçesinde 8 bin metre kare alana yapılan Selim Kent Meydanı protokolün de katılımıyla düzenlenen törenle açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı


Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Selim İlçesinde 8 bin metre kare alana yapılan Selim Kent Meydanı protokolün de katılımıyla düzenlenen törenle açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Selim Belediyesi tarafından eski belediye binası ve itfaiye müdürlüğü binasının yıkılmasıyla boşalan alana yapılan modern Kent Meydanının açılış törenine; 65. Dönem UDH Bakanı Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Kars Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Kars Milletvekili Tarım ve Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Selim Kaymakamı Zafer Yiğit, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Kars Ardahan Iğdır Dernekler Federasyonu Genel başkanı Erdoğan Yıldırım, ilçe belediye başkanları, AK Parti Eski İl Başkanları Ensar Erdoğdu, Ramazan Karakelle, Selim AK Parti İlçe Başkanı Zekeriya Yurdalan, Selim AK Parti Kadın Kolları Başkanı Betül Gül, STK başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun bir konuşma yaparak Halim Selim İlçe’nin güzelleştirilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. “Halkımıza söz verdiğimiz gibi bir hizmeti daha yerine getirdik.” diyen  Başkan Altun, “Eminim ki sizlerle beraber daha güzel günler görmek adına İnşallah daha güzel hizmetler sizlere ilçemize kazanmaya gayret edeceğiz. Biz bu hizmetleri ilçemize kazandırırken ve size hizmet ederken bize bu desteği elbette ki birileri veriyor, bu tür hizmetler ekip işidir. Gurur duyduğumuz onur duyduğumuz 65 hükümetin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Tarım ve Orman Komisyonu Başkanımız kıymetli Profesör Doktor Yunus Kılıç beyefendi söz konusu olduğu zaman hiçbir zaman desteklerini eksik etmediler. Sonuna kadar yaptığımız projelerde arkamızda olmuşlardır.” diye konuştu.

Başkan Altun daha sonra şunları söyledi:

“Biz yola çıkarken ‘Halka hizmet Hakk'a hizmet’ diyoruz. Biz belediyecilikte hizmet yaparken ‘gönül belediyeciliği’ yaparken de, yol yaparken de gönüllere yol yapmayı da asla ihmal etmedik. Biz bunu birlikte başardık başarmaya da devam edeceğiz. Allah nasip ederse bu yaptıkları yaptığımız güzel işte sizlerin eseri siz destek verirseniz daha güzel işler başaracağız.”

Köyişleri Komisyon Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç da, belediye hizmetlerinin önemine vurgu yaparak, ilçelerin kalkınması, refah seviyesinin artırılması için bu tür hizmetlerin önemli olduğuna değindi. Belediyeciliğin, AK Parti hükümetleriyle ülkemizde büyük önem arzettiğine de dikkat çeken Kılıç, tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

65. Dönem UDH Bakanı Ak Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan ise, Selim’de çok güzel hizmetler yapıldığını söyledi. AK Parti hükümetlerinin bu hizmetlerin tamamlanması noktasında önemli oranda artılar kattığını da vurgulayan Bakan Arslan, hizmetlerin güzel ve anlamlı yapılmasıyla halkın memnuniyet seviyesinin arttığı yönünde değerlendirmelerde bulundu.

Konuşmaların ardından Başkan Coşkun Altun, Arslan ve Kılıç’a ; Selim’de genç kızlar tarafından örülen kilim hediye etti. Arslan ve Kılıç da kilimleri tekrar belediyeye hediye ederek bu kilimlerin belediye binasında asılması ve herkesçe bu tür hizmetlerin de verildiğinin görülüp bilinmesini istedi.

Açılışın ardından parkı gezen protokole yoğun ilgi gösterildi. Bir vatandaş Bakan Arslan’a yaklaşamayınca sesini yükselterek feryat etti. Bunun üzerine Bakan Arslan vatandaşı yanına aldı, tokalaşıp sarıldı. Korumaların kendisini bakana yaklaşmasında engellediğinden dert yanan vatandaş, “Bırakmıyorlar ki bakanımızın yanına gidip bir tokalaşalım.” dedi. Bakan Arslan’la fotoğraf çektirdikten sonra rahat bir nefes alan vatandaş, “Şimdi rahatladım. Ben bakanımı ve AK Parti’yi çok seviyorum” dedi.

Protokol daha sonra Kafkas Üniversitesi’ndeki Akademik Yılı Açılış Törenine katılmak için ilçeden ayrıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 
Bu Haberin Manşeti :

Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Selim Belediyesi haberleri  Kent Meydanı haberleri  Tören haberleri  Açılış haberleri  coşkun altun haberleri   
<< Önceki Haber Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı Sonraki Haber >>

Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı

DMCA.com Protection Status

Selim Belediyesi Kent Meydanı Törenle Açıldı

  Yukleme: 0.072842