• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Şeref defterini imzaladı

"Şeref defterini imzaladı"

Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Şehit ve Gazı Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini Ziyaret Etti.

eref defterini imzaladı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Şehit ve Gazı Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini Ziyaret Etti.

Kars Şehit Yakınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhsin Ağçay ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Vali Öksüz, dernek şeref defterini imzalamasının ardından kendisine şehit fotoğraflarının yer aldığı tablo hediye edildi. Yetkililerden derneklerin faaliyetleri ile ilgili olarak bilgi alan Vali Öksüz, dernek üyelerinin sorun ve taleplerini dinledi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Vali Öksüz, bizlere aziz şehitlerimizin emaneti olan şehit yakınları ve gözlerini kırpmadan vatan uğrunda çarpışıp gazi olanların oluşturduğu dernekleri ziyaret etmekten büyük bir onur duyduğunu belirterek: “ Sizlerin yakınları, bu vatan uğruna canlarını verdiler, kanlarını akıttılar. Sizlerin de bizlerin de canlarından can gitti. Bu bilinçle, sizlere karşı sorumluluklarımızın farkındayız ve ne yapsak sizlerin hakkını ödeyemeyiz. Ateş düştüğü yeri yakıyor ama şunu biliniz ki o ateşin düştüğü yer bütün vatandır. Bir şehidimiz olduğunda sadece ailelerin değil, bütün milletimizin yüreği yanıyor. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz. Canlarını vererek bu toprakları bizlere vatan yapan, devletimizin ve milletimizin bekası uğrunda büyük fedakârlıklar gösteren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Aziz şehitlerimize, onların yakınlarına ve kahraman gazilerimize hizmetkâr olmak, bizim boynumuzun borcudur. Sizler aziz şehitlerimizin, devletimize ve bizlere emanetisiniz. Hiç şüpheniz olmasın ki bizler bu emanetlere kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Bizler, her zaman sizlerin derdine derman olmaya, sıkıntılarınıza çözüm üretmeye, hüzün ve sevinçlerinizi paylaşmaya hazırız.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.235271