• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Serhat Karabağ’dan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne Davet Çağrısı

"Serhat Karabağ’dan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne Davet Çağrısı"

AK Parti Kars Sarıkamış Belediye Başkan Adayı Adayı Serhat Karabağ, 6 Ocak günü düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne davette bulundu.

Serhat Karabağ’dan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne Davet Çağrısı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

AK Parti Kars Sarıkamış Belediye Başkan Adayı Adayı Serhat Karabağ, 6 Ocak günü düzenlenecek olan Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşüne davette bulundu.

Başkan Aday Adayı Serhat Karabağ, “104 yıl önce Sarıkamış Allah-u Ekber Dağlarında soğuktan donarak şehit olan 90 bin vatan kahramanının aziz hatıralarını yâd etmek ve Sarıkamış’ta şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anacağız.” dedi.

“Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan asil milletimizin, cenk etmeden – 45 derece dondurucu soğukta, yazlık kıyafetler ile düşmana karşı durmanın ve geri dönmeyi düşünmeyenlerin adıdır Sarıkamış.” diyen Karabağ, “Milli ve manevi değerleri pekiştirmek için yapılacak “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü’ne katılımın bundan önceki yıllara göre çok fazla olacağına olan inancım tamdır.” diye konuştu.

Karabağ daha sonra davet çağrısında bulunarak şunları söyledi:

“Bizler 4 5 6 Ocak’ta yapacağımız anma yürüyüşünde, sadece Sarıkamış’ta Şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizi değil, Çanakkale’de, Yemen’de, vatan toprağını kutsal saydığımız her cephede, sırtını düşman kurşununa hiçbir zaman dönmeyen kahramanlarımızı anacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, gelecek nesillerimize bu şanlı tarihi anlatmak, milli birlik ve beraberlik bilincini gelecek kuşaklara aktarma konusunda üzerimize düşen vazifemizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırken, 6 Ocak Pazar Günü  “SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ ANMA YÜRÜYÜŞÜNE” Turkiye'nin 81 ilinden tüm halkımızı davet ediyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.221847