Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu

Kağızman Meslek Yüksekokulu Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu yaklaşmakta olan kış dolayısıyla Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve Yardımcılarını ziyaret ettiler.

Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu


Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu

KAFKAS HABER AJANSI / ALİ ÇELİK

Kağızman Meslek Yüksekokulu Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu yaklaşmakta olan kış dolayısıyla Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve Yardımcılarını ziyaret ettiler.

Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından kurulan ve kurulduğu günden itibaren hem   okul içerisinde hem de okul dışında birçok aktivitelerde bulunan Sosyal Farkındalık Topluluğu, grubun gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında İlçe Belediye Başkanlığını bilgilendirdiler.

Sokak hayvanlarına sahip çıkalım projesi ile sokak hayvanlarına karşı daha bilinçli bir davranış sergilemek adına hazırlamış oldukları yazılar ve bildirileri belediyenin belirlemiş olduğu yerlere asan öğrenciler, halktan ve özellikle esnaflardan çok olumlu geri dönüşler aldıklarını ifade ettiler. Öğrenciler adına konuşan Kağızman Meslek Yüksekokulu İnsan Kaynakları Bölümü II. Sınıf öğrencilerinden Kübra Sönmez; “Kağızman halkının çok yardımsever, cana yakın ve özellikle öğrencilere karşı hoş görüyü ön planda tutan bir anlayışa sahip olduklarını ve böyle bir yerde eğitim görmekten mutluluk duyduklarını” ancak belirli konularda eksikliklerin olduğunu ve bu eksikliği gidermek adına böyle bir topluluk kurarak öncülük yapmayı düşündüklerini ifade etti. İlçemizde kış ayının uzun ve zor koşullar altında geçmektedir. Bu nedenle sokakta yaşayan hayvanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına Belediye Başkanlığımızla daha önce bu durumu görüştük. İlçemiz Belediye Başkanlığının konuyla çok alakadar olduğunu, asılan ’Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkalım’’ adlı yazılar ve bildiriler için çok olumlu geri dönüşler aldıklarını, bu ve buna benzer bütün konularda sürekli yanımızda olacaklarını ifade etmeleri bizleri oldukça mutlu etmiştir. Bizlerde ilçenin belirli noktalarına sokak hayvanların kışın beslenebilmeleri için gerekli çalışmaları yaparak hazırlıklarımız tamamladık. Bugün de Başkanlığımıza hem çalışmalarımız hakkında gerekli bilgiyi hem de teşekkürlerimizi sunmak üzere ziyarette bulunduk.  Başkan vekili Bican Veysel Yıldız, öğrencileri içtenlikle karşılayıp barınak yapımı, yem ve su kaplarının dağıtımı konusunda belediyenin hâlihazırdaki çalışmaları hakkında topluluğumuzu bilgilendirdi.

Belediye Başkanlığı ile görüşmelerini tamamlayan Sönmez ve arkadaşları, daha önce de Sosyal Farkındalık Grubu olarak Kağızman Devlet Hastanesinde yatan hastaları ziyaret ettiklerini, hastane müdürü Fesih Altay ile birlikte polikliniklerdeki yetişkin ve çocuk hastaları ziyaret ederek, yardımsever Kağızman halkı tarafından kendilerine gönderilen hediyeleri çocuklara vererek mutluluklarına ve hüzünlerine ortak olduklarını ifade etti. Bundan sonraki süreç içerisinde bir çok sosyal farkındalık projelerinin olduğunu ifade eden Sönmez; bu projelerin ortaya çıkmasında, yönlendirilmesinde ve gerçekleştirilmesinde bizlere sürekli destek olan, bizlere rehberlik eden ve bizlere her olanağı sağlayan Yüksekokul Müdürümüz Sayın Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin ’e, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Sayın Yrd. Doç. Dr. Murat Aykırı ’ya ve tüm hocalarımıza, ilçemizin mülki idare amirlerine ve öğrenci arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz. 

Konuya yönelik bir açıklama yapan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yunus Zengin, Kağızman Meslek Yüksekokulu olarak misyonumuzun öncelikli olarak ülkemize ve bölgemize her yönüyle katkı sağlayacak bilgi ve donanıma sahip ara elemanlar yetiştirmektir. Bu öncelik ile birlikte Yüksekokul olarak dikkat ettiğimiz en önemli değerlerden bir tanesi de vicdani değerlere göre hareket edecek bireylere sahip olmak. Ünlü filozof Aristotales’in de ifade ettiği gibi “Kalbi Eğitmeden, Aklı Eğitmek Eğitim Değildir. Vicdan Olmadan Bilgi Sahibi Olmak Tehlikelidir”. Bu düsturdan hareketle öğrencilerimize bir yandan mesleki bilgiler verilirken bir yandan da vicdani boyutlarını iyi kullanmalarını istiyoruz. Dolayısıyla öğrencilerimizin gerçekleştirmiş oldukları bu faaliyetler bilgi ile birlikte vicdan yönünden de donatıldıklarının bir göstergesidir. Bu vesile ile öğrenci gruplarımızın gerçekleştirmiş oldukları bu örnek davranışlardan dolayı kendilerini kutladığını ve bu davranışların tüm topluma örnek olmasını dilediğini ifade etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :  
<< Önceki Haber Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu Sonraki Haber >>

Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu

DMCA.com Protection Status

Sosyal Farkındalık Öğrenci Grubu

  Yukleme: 0.058725