• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Suruç Kaymakamı Şeyh Mesleme Bin Name Türbesini ziyaret etti

"Suruç Kaymakamı Şeyh Mesleme Bin Name Türbesini ziyaret etti"

Suruç Kaymakamı Şeyh Mesleme Bin Name Türbesini ziyaret etti

DATA[

Suruç Kaymakamı Şeyh Mesleme Bin Name Türbesini ziyaret etti 

Şanlıurfa Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut, Büyük Ziyaret Köyündeki Şeyh Mesleme Bin Name Es-Seruci’nin türbesini ziyaret etti.
 
Büyük Ziyaret köyünde incelemerde bulunup köylülerle sohbet eden kaymakam Akbulut köyde su problemi olduğunu ve bunun kısa zamanda çözmek için talimat verdiğini söyledi. Daha sonra Şeyh Mesleme Bin Name Es-Seruci’ni türbesini ziyaret ederek bilgi aldı. Kaymakam Fatih Akbulut incelemeler çerçevesinde, Kültür Bakanlığı tarafından daha önce tescil edilen tarihi bir camiyi de ziyaret ederek incelemelerini sürdürdü.
 
Türbesi Büyük Ziyaret köyünde bulunan Şeyh Mesleme Bin Name Hicri 466 yılında Suruç’u, haçlılardan kurtardığı ifade ediliyor 1168–1169 yılında Suruç’un Büyük Ziyaret köyünde inşa edildiği kabul edilen türbeye çevre illerden bir çok insan ziyaret ediyor.
(ME-BA-S) ŞANLIURFA/SURUÇ (KHA) -MÜSLÜM ERGÜN

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.240397