• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Susuz Belediyesi’nden ücretsiz servis hizmeti

"Susuz Belediyesi’nden ücretsiz servis hizmeti"

Kars’ın Susuz İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Oğuz Yantemur, uzak mahallelerdeki vatandaşların ilçe merkezinde alış-verişlerini yapıp evlerine rahatça gidebilmeleri için ücretsiz servis imkanı sundu.

Susuz Belediyesi’nden ücretsiz servis hizmeti

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Susuz İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Oğuz Yantemur, uzak mahallelerdeki vatandaşların ilçe merkezinde alış-verişlerini yapıp evlerine rahatça gidebilmeleri için ücretsiz servis imkanı sundu.

45 gün önce başlatılan uygulamadan memnun olduklarını belirten vatandaşlar, Başkan Yantemur’a teşekkür ettiler. Belirlenen saatlerde servis araçlarına binen vatandaşlar ilçe merkezindeki işlerini bitirip alış verişlerini de yaptıktan sonra evlerine gitmek için yine bu servisleri tercih ediyorlar. Hem rahat hem de güvenli yolculuk yapan vatandaşlardan gelme durumu olmayanlarda siparişlerini servis şoförü aracılığıyla bile temin edebiliyorlar.

Uygulama öğrenciler içinde büyük bir kolaylık sağladı. Okula gidiş ve okul çıkış saatlerine göre ayarlanan servislere binen öğrenciler 3 kilometrelik mesafeyi de yürümek zorunda kalmıyorlar.

Başkan Yantemur bu hizmetin günde 4 defa yapıldığını ve uygulamanın sürekli devam edeceğini söyledi.

Başkan Yantemur, “İnkilap ve Cumhuriyet mahalleleri şehir merkezinden uzak olduğu için ücetsiz bir servis başlattık. Servisimiz günde 4 defa yolcu alıp bırakıyor. Saat 08.00-10.00-12.00-16.00’da servisler yapılıyor. Vatandaşın talebine göre de ayarlıyoruz. Bu uygulamanın belediyemize fazla bir külfeti de yoktur. Vatandaşlarımız da bu uygulamadan çok memnunlar. Bizde vatandaşımıza böyle bir hizmet verdiğimiz için çok mutluyuz. Bu mahallerimiz şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta. Genellikle yaşlı vatandaşlarımızın oturduğu mahallelerimiz. Buralarda ikamet edenler mesafenin uzaklığından büyük sıkıntı çekiyorlardı. Özellikle de kışın öğrencilerimizde olumsuz etkileniyordu. Vatandaş alış-veriş yapmak istediklerinde zorlanıyorlardı. Şimdi bu uygulamayla rahatlıkla gelip alış-verişlerini yapıp servis araçlarıyla evlerine dönebiliyorlar. Servislerimizi de okul geliş ve çıkış saatlerine göre ayarladık. Öğrencilerde bundan çok memnun kaldılar. Çocuklarımız için ayrıca güvenli bir ulaşım oldu. Biz vatandaşımızın yararına kamu hizmeti yapıyoruz.” dedi.

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.224413