KARS Düzenleme Tarihi : 24 Eylül 2020 19:43 Haber Girişi : 24 Eylül 2020 19:43

Susuz’da ağaç katliamı!

Susuz’da ağaç katliamı! KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Susuz’da ağaç katliamı!

Susuz’da ağaç katliamı!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Susuz İlçesi’nde Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Yerleşkesinde bulunan Çamlık  alanda ağaçların kesilmesi tepkiyle karşılandı.

Cilavuz Köy Enstitüsü; 1937 yılında eğitim veren okul, 1938 yılında Cilavuz Köy Enstitüsü, 1954 - 1976 yılları arasında Kazım Karabekir İlk Öğretmen Okulu, 1976 -1990 yılları arasında Kazım Karabekir Öğretmen Lisesi olarak hizmet verdi.

Günümüzde Kazım Karabekir Anadolu Lisesi olarak hizmet veren Kazım Karabekir İlk Öğretmen Okulu öğrencileri tarafından dikilen Çam Ağaçları ilçeye ve okula görsel bir güzellik kattı. Yıllarca öğrenciler, öğretmenler ve idareciler tarafından korunan ve günümüze kadar gelen çamlık alan son zamanlarda kaderine terk edildi ve bakımsız bırakıldı.

Tüm olumsuz gidişe birde çam ağaçlarının kesilmesi eklendi. Çam ağaçlarının kesilmesine dur denilmez ve acil müdahale edilmezse bu kıyımın devam edeceğinden endişe ediyor.

Ağaç kesilmesinin önüne geçilmesi beklenirken sorumlularının da bulunarak gerekli cezai işlemlerin yapılması bekleniyor.

Susuz Belediye Başkanı Oğuz Yantemur da yaşanan bu olumsuz gelişmelerle ilgili yaptığı açıklamada, “Çok yakın zamanda haber aldığım bu olaydan bir Susuzlu ve Kazım Karabekir Öğretmen Lisesi mezunu olarak utandım. Bin bir emek harcanarak dikilen, emanete sahip çıkamadığınız için tüm mezunlardan ve Susuzlular özür dilerim. Ayrıca okulu bu hale gelmesinde sorumlu olan görevlerini layıkıyla yerine getirmeyenleri şiddetle kınıyorum.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.