• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Susuzlu öğrenciler Fetih’te

"Susuzlu öğrenciler Fetih’te"

Susuzlu öğrenciler Fetih’te

DATA[

Susuzlu öğrenciler Fetih’te 

-SUSUZLU ÖĞRENCİLER İSTANBUL’UN FETHİNİ İZLEDİ!
 
-FİLM ÖNCESİ VE FİLM SONRASI YORUMLAR
 
Kars Emniyet müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Kars Şube Müdürlüğü ekiplerinin “Tarihe Yolculuk” projesi kapsamında; Kaymakamlıklar ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin destekleriyle Susuz İlçesi’nden getirilen öğrenciler “Fetih 1453” filmini izledi.
 
Susuz Kaymakamı Vedat Yılmaz ve Susuz Emniyet Amiri Oğuzhan Karaçoban’la birlikte 9 minibüsle Kars’a gelen 100 öğrenci, Kars Şehir Sinemasında “Fetih 1453” filmini izledi.
 
Öğrenciler ve çocuklara yönelik bir çok başarılı projeye imza atan TDP, şimdi de Türkiye genelinde büyük ses getiren ve izlenme rekorlarına giden “Fetih 14534” filmini Kars’ta öğrencilere izlettiriyor. Hiç sinemaya gitmemiş kırsal alanda eğitim gören öğrencilerin sinemayla tanışmaları için sürdürülen çalışma kapsamında Kars’a gelen öğrencilerde memnuniyetlerini dile getiriyorlar. İlçe kaymakamlıkları ve Milli Eğitim Müdürlükleri ile yapılan bağlantılar sonucu Kağızman’da atılan adım tüm ilçelere ulaştı.
 
Susuz’dan gelen öğrencilerde her zamanki gibi TDP ekipleri tarafından Çevik Kuvvet Şubesi bahçesinde karşılandı ve ikramlarda bulunuldu. Birlikte çektirilen hatıra fotoğrafının ardından yürüyerek sinemaya giden öğrenciler, filmi çok merak ettiklerini söylediler.
 
Susuz Milli Eğitim yetkilileri film gösteriminde emeği geçen emniyet teşkilatına çiçek verdiler ve teşekkürlerini ilettiler. Susuz’dan gelen öğrenciler filmi izlemeden önce ve izledikten sonra çeşitli yorumlarda da bulundular. Öğrenciler yorumlarında, Ulubatlı Hasan’ın, Fatih Sultan Mehmet tarafından öne çıkarılmasını anlamlı bulduklarını ifade ettiler.
 
TDP Şube Müdür vekili Yahya Çolak, “Bu zamana kadar hiç sinemaya gitmemiş bu imkanı bulamamış kırsal kesimdeki öğrencilerimizi sinemayla buluşturuyoruz. Böylelikle sinemayla tanışmalarını sağladığımız öğrencilerimizin aynı zamanda tarihe kısa bir yolculuk yapmalarını ve geçmiş ile bütünleşerek geleceğe daha emin adımlarla yürümelerini istiyoruz. Öğrencilerimiz böylelikle hem tarihe yolculuk yapıyorlar hem de tarih derslerinde öğrendiklerini görsel olarak da izleme imkanı sunmuş oluyoruz.” dedi.
 
Akyaka İlçesi’nde de 150 YİBO öğrencisi, 10 öğretmen eşliğinde filmi izledi.
(BA-BA-S) KARS (KHA) - BEDİR ALTUNOK (ÖZEL HABER)


İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230393