Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması

Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması

“Eğitimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğumuzdur”

Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması


Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

“Eğitimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğumuzdur”

Şuurlu Öğretmenler Derneği’nin 14 bölgede gerçekleştirdiği değerlendirme toplantılarının ilimizden temsilcilerinde katıldığı Doğu Anadolu bölge toplantısı Erzincan’da yapıldı. Toplantıda;

Şuurlu öğretmenler Derneği’nin kurulduğu günden beri eğitim öğretim alanında "Eğitimde asıl mesele çocukların kalbine ne koyduğumuzdur." anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüğü dile getirildi.

Yapılan basın açıklamasında: “Şuurlu Öğretmenler Derneği,  bu güne kadar yaptığı il eğitim şuraları, uluslararası eğitim konferansları, kısa film senaryo yarışmaları, eğitim raporları, eğitim kampları vebasın açıklamalarıyla millî eğitim sistemimize katkı sunmayı kendisine bir görev bilmiştir. Şuurlu nesiller ancak şuurlu öğretmenlerin elinde yetişecektir. Bu inanç ve azimle çalışmalarımız artarak devam etmektedir.

Hayat pahalılığı ve işsizliğin giderek arttığı şu günlerde gençlerimiz gelecekten ümidini kesme noktasına gelmiş, aileler parçalanma sürecine girmiş, boşluk ve çaresizlik insanımızı helal haram kaygısı taşımayan bir yaşantıya sürüklemiştir.

Öte yandan, Türkiye'de her hafta 60'ın üzerinde dizi oynatılıyor. Televizyonlarda oynatılan diziler aile ve toplum ahlakını hedef almaktadır. Hint, Amerikan ve yerli dizilere de bakıldığında neredeyse konular aynıdır. ‘Aileyi nasıl ifsat ederiz, toplumu nasıl bozarız?’ Bunu dizilerle yapmaya çalışıyorlar. Hal böyle olunca biz eğitimciler nasıl çocuk yetiştireceğiz? Biz nasıl sağlam aile kuracağız?  Nasıl sağlam bir toplum olarak kalacağız? Bu dizilere bir ayar verilmesi noktasında başta RTÜK olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını göreve davet ediyoruz.

Eğitim öğretimle ilgili yaşanan sıkıntıların kaynağı bu ülkenin genetiğine uymayan batıcı bir anlayışla tanzim edilmiş bir eğitim sistemin varlığıdır. Eğer bu sistemden bir an evvel vazgeçip, özümüze, kültürümüze ve inanç değerlerimize uygun bir modele geçersek o zaman eğitim öğretimde istenilen hedefe varabiliriz.

Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak Milli Eğitim Bakanlığı ve ilgili kurumlara çağrımız şudur: "Şuurlu Öğretmenler Derneği'nin bu güne kadar hazırlamış olduğu raporlar incelenmeli ve değerlendirilmelidir. Ülkemizin ehliyetli ve liyakatli akademisyenlerinin fikirleri doğrultusunda sorunlara kalıcı çözümler bulunmalıdır. Bir an evvel AB projelerinden vazgeçilmeli ve millî projelere ağırlık verilmelidir." Denildi.

Toplantıya Kars İlini temsilen toplantıya Dernek Başkanı Müseyip Arslanbenzer,  Başkan yardımcıları A. Cengiz Birdal ve Mehmet Doğan katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK
Bu Haberin Manşeti :

Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması haberleri  eğitim haberleri  kars haberleri   
<< Önceki Haber Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması Sonraki Haber >>

Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması

DMCA.com Protection Status

Şuurlu Öğretmenler Derneği Basın Açıklaması

  Yukleme: 0.213830