Taner Toraman’ın 29 Ekim Mesajı

"Taner Toraman’ın 29 Ekim Mesajı"

CHP Kars Belediye Başkan Aday Adayı Taner Toraman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Taner Toraman’ın 29 Ekim Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

CHP Kars Belediye Başkan Aday Adayı Taner Toraman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Toraman mesajında şu ifadelere yer verdi:

“CUMHURİYETİMİZ 29 Ekim 2018 de ilan edilişinin 95. Yılını doldurdu. CUMHURİYET ,19 Mayıs 1919 AYDINLANMA YÜRÜYÜŞÜ ile başlayan DIŞ GÜÇLER ve onların yerli işbirlikçilerine karşı kazanılan KURTULUŞ SAVAŞI nın taçlandırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin adidir.CUMHURİYETİMİZ  İnsanlık ve devletler tarihinin bugüne kadar tanıdığı ender birkaç devlet adamının basında sayılan ve 20.Yuzyila damgasını vuran MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ’ün Türkiye  Cumhuriyetine armağan ettiği en güzel ve en anlamlı rejim ve bir çağdaşlık projesidir. SEVR Anlaşması ile Türkiye’nin varlığına son vermek isteyenlerin kurnaz ve acımasız sözcüsü LLOYD GEORGE 'un "Türkleri geldikleri ORTA ASYA BOZKIRLARINA geri yolluyoruz. “küstahlığına en güzel cevabı, Dolmabahçe açıklarında demirlenmiş düşman zırhlılarına karşı yumruklarını sıkarak "GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLERDIR" sözleriyle cevap veren MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ’ün direniş, inanç ve kararlılığı ile yürümeliyiz. Tutarlı, cesur, kararlı ATATÜRKÇÜ bir MUHALEFET anlayışı ile Dış Düşmanlara ve onların İŞBİRLİKÇİLERİNE ,CUMHURİYETİ YOZLAŞTIRMAK isteyenlere karşı Atatürk’ün iki eserini hem CUMHURİYETİ hem de CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ ayakta tutmaya kararlıyız,inaniyoruz başaracağız. Bir ünlü şairimizin dediği gibi "BU YOLDA AT SÜRÜP DİZGİN KASMAYACAGIZ."Yolumuz aydınlık ve açık olsun CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.234572