Tarihimi Kamerama Aldım

Tarihimi Kamerama Aldım

Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı

Tarihimi Kamerama Aldım


Tarihimi Kamerama Aldım

KAFKAS HABER AJANSI

Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi  TÜBİTAK 4004  Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı

“DOĞAYI, ÇOCUK OYUNLARINI VE TARİHİMİ KAMERAMA ALDIM PROJESİ”

Kars Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nin TÜBİTAK’tan aldığı hibe ile uyguladığı projenin 18-29 Haziran 2018 tarihlerinde uygulanan 1. Dönem Faaliyetleri Fotoğraf Sergisiyle son buldu.

Fahrettin Kırzıoğlu Bilim ve Sanat Merkezinin yürütücü olduğu projenin diğer ortaklarının ise Kafkas Üniversitesi ve Kültür Turizm Müdürlüğü olduğunu belirten Proje Yürütücüsü, Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Ali Kasım BULUT desteklerinden dolayı ortaklara ve her konuda yardımcı olan Sayın Valimiz Rahmi DOĞAN ve İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan ALTUNA’a müteşekkir olduklarını söyledi. Lansmanı Kars Valisi Sayın Rahmi DOĞAN’ın öncülüğünde ve proje ortaklarının katılımıyla gerçekleştirilen proje herkes tarafından ilgiyle karşılandı.

Bilim ve Sanat Merkezinin 25 öğrencisi 10 gün boyunca Kars’ın tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan yerlerinde fotoğraf ve video kamera çekimi gerçekleştirip unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını oynadılar. Aynı zamanda teorik ve uygulamalı olarak fotoğrafçılık ve kamera kullanımı eğitimleri aldılar. Çektikleri fotoğrafların sergisi 28 Haziran 2018 günü 13:00-17:00 arası Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı’nın yanındaki parkta gerçekleştirildi.

Proje Yürütücüsü BULUT, Projenin 2. Dönemi’nin 1-10 Ekim 2018 tarihleri arasında Kars Merkez ilçede eğitim gören lise 10. Sınıf öğrencileriyle, 3. Döneminin ise 28 Ocak-6 Şubat 2019 tarihleri arasında Türkiye genelinden gelecek 25 Bilim ve Sanat Merkezi öğretmeninin katılımıyla gerçekleştirileceğini belirtti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Tarihimi Kamerama Aldım
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Tarihimi Kamerama Aldım   
<< Önceki Haber Tarihimi Kamerama Aldım Sonraki Haber >>

Tarihimi Kamerama Aldım

DMCA.com Protection Status

Tarihimi Kamerama Aldım

  Yukleme: 0.061878