• 17 Haziran 2019 Pazartesi

TKDK’dan Kars’a Yeni Yatırımlar

"TKDK’dan Kars’a Yeni Yatırımlar"

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kars İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)" sektörü kapsamında Kars İl Koordinatörlüğü’ne yapılan 25 adet proje başvurusundan 17 tanesi uygun görüldü

TKDK’dan Kars’a Yeni Yatırımlar

KAFKAS HABER AJANSI

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kars İl Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme (302)" sektörü kapsamında Kars İl Koordinatörlüğü’ne yapılan 25 adet proje başvurusundan 17 tanesi uygun görülmüştür. Bölgemiz ve ilimiz için önemli bir istihdam ve gelir kapısı olacak olan projelerin içerisinde 3 arıcılık, 13 kırsal turizm/konaklama tesisi ve 1 adet yenilenebilir enerji (güneş enerjisi santrali) yatırımı mevcuttur. Projelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık 27 Milyon TL’dir. TKDK tarafından sağlanacak toplam destek ise yaklaşık 16 Milyon TL olacaktır.

Kars’ın kalkınmasına destek olmak; modern, rekabet gücü yüksek ve AB standartlarına ulaşmış işletmelerin sayısını artırmak amacıyla, IPARD-II Programı kapsamında desteklerimizi sürdüreceğiz.

Desteklenecek projelerin ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlı olmasını dileriz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216318