• 24 Temmuz 2019 Çarşamba

Toraman’dan Seçmenlere Samimi Çağrı

"Toraman’dan Seçmenlere Samimi Çağrı"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman, Seçim koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında seçmenlere samimi çağrılarda bulundu.

Toraman’dan Seçmenlere Samimi Çağrı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Belediye Başkan Adayı Taner Toraman, Seçim koordinasyon Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında seçmenlere samimi çağrılarda bulundu.

Faikbey Caddesi üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde CHP İl Başkanı Mustafa Aras’ın da katıldığı basın toplantısında konuşan Toraman, “Saygı değer Karslı Ve Kars’ta  yaşayan hemşehirlilerim; ekibim adına hepinizi en kalbi duygularımla sevgiyle saygıyla selamlıyorum.  Ayrıca bizi basından ve sosyal medyadan takip eden Türkiye’nin dört bir yanından hem şehirlilerime sevgilerimi, saygılarımı ve selamlarımı iletiyorum.” dedi.

Seçmenlere seslenen Toraman, “Değerli hemşehirlilerim Pazar günü sandığa giderek hem ülkemizin hem de yerel hizmetlerimizin değerlendireceği bir seçim için oy kullanacaksınız.

Öncelikle iradenize saygım var;  Ancak Oy kullanmadan önce Kars’ın huzuru için Kars’ta sevginin hoşgörünün, kardeşliğin geçmişte olduğu gibi bugünde devamını sağlamak için: Bu şehri gerçekten kim daha iyi yönetebilir, bu şehir nasıl yönetilebilir ve yanındaki ekibinin vizyonu nedir bu kriterleri dikkate almanızı ve bu yönde oy kullanmanızı rica ediyorum.

Kentimizin Doğru ve akılcı politikalarla iyi yönetilmemesi bir kader değildir. Geçmişi sorgulayarak bir yere varmak bir sonuç değildir.” diye konuştu.

Yaklaşık 60 gündür planlarını, projelerini, vaatlerini, nasıl yapacaklarını ve bunları hangi kaynaklardan yapacaklarını Kars halkıyla paylaştıklarını belirten Toraman, bazılarını maddeler halinde şöyle sıraladı:

1-Kars’ımızın ulaşım, trafik, kaldırım ve park sorununu çözeceğiz.

2-Kentimizdeki yolsuzlukla mücadele ederek pahalı yaşamı ucuz hale getireceğiz.

3-Kars’ımızın işsizlik sorununu çözmek için yeni ekonomik ve üretim politikaları ile ilimizi bir çekim merkezi haline getireceğiz.

4-Kars’ımızda doğru kentsel planlama ile çevre ve imar sorunumuzu çözeceğiz.

5-Kars’ta yaşam kalitesini yükseltmek için kültür, sanat, sinema, aşıklar şenliği ve spor faaliyetlerini tüm hem şehirlilerimizin hizmetine sunacağız.

6-Hayvan pazarını organize besi bölgesine yakın bir yere taşıyacağız.

7-Yeni bir terminal yaparak Kars’ımızın hizmetine sunacağız.

8-Çevresiyle yeşil, park ve bahçeleriyle herkesi mutlu eden, gençlerimizin Gençlik Merkezlerinde sosyal projelerini hayata geçirdiği, sokakların ve caddelerin temiz olduğu, dışarıdan gelen turist ve misafirlerimizin yaşamlarından mutlu olduğu bir Kars’ı hizmetinize sunacağız.

9-Sokaklarında hayatımızı olumsuz yönde etkilemeyecek çöpün olmadığı ve hayvan haklarına da saygı göstererek onların özel barınaklarında mutlu olduğu bir kenti hizmetinize sunacağız.

Değerli Hem şehirlilerim biz meselelere çözüm odaklı bakıyoruz. Her şeyden önce  ifade ettiğimiz projelerin hayata geçirilebilmesi için üniversitemizin bilim aklını önemsiyoruz.

Çevre İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Karayolları Genel Müdürlüğü gibi başta yatırımcı kurumlar olmak üzere, tüm kurumların sivil toplum örgütlerinin ve mahalle, muhtar ve meclislerin oluşturduğu kent anayasasını önemsiyoruz.  Kentimize özen ve saygı ile Demokratik katılım ve ortak akıl ile yaşam kalitesini yükselteceğiz .”

Toraman daha sonra şunları söyledi:

“Değerli basın, kıymetli hem şehirlilerim kimseyi ayırmayan, herkesin sesine kulak veren herkesi dinleyen ortak akılla herkesin menfaatlerine çözüm üreten ve kesinlikle sizlere değer veren, emanetinize, kaynaklarınıza sahip çıkan israfa son veren bir yönetim inşa edeceğiz.  Bu şehirde ortak yaşamı yeniden hayata geçirmeye sözümüz var. Göreceksiniz seçen kadar seçmeyende yönettiği bir Kars için çok çalışacağız. Bu nedenle sizlerin onurlu oylarınıza talebimiz var. Sizlerden Kars’tan ayrılmayan ve tüm hem şehirlilerinin acısında, neşesinde ve günü birlik yaşamında beraber olduğunuz kardeşinizi değerlendirmenizi rica ediyorum.  Buradan sizlerin aracılığı ile tüm aday olan hem şehirlilerime de yaşamlarında başarı ve kolaylıklar diliyorum. Tüm Hem şehirlilerime sağlık, huzur, ve esenlikler diliyor, Sevgilerimi Ve Saygılarımı sunuyorum “

Gazetecilerin sorularını da cevaplayan Toraman, toplantıya katılan kalabalıkla SKM önünde hatıra fotoğrafları çektirdi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.230358