• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Turizm İstişare Toplantısı

"Turizm İstişare Toplantısı"

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ BAŞKANLIĞI'NDA “TURİZM İSTİŞARE TOPLANTISI” YAPILDI

Turizm İstişare Toplantısı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS VALİSİ TÜRKER ÖKSÜZ BAŞKANLIĞI'NDA “TURİZM İSTİŞARE TOPLANTISI” YAPILDI

Kars Valiliği Gazi Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya, Vali Türker Öksüz, Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, turizm sektörü temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşması yapan Vali Türker Öksüz, “Toplantımızı turizm sektörü temsilcileri ile görüş alışverişinde bulunmak, yeni fikirler, öneriler edinelim amacıyla düzenledik. Hepimiz biliyoruz turizm ilimizde her geçen gün ivme kazanıyor. Özellikle doğu ekspresi turları ile birlikte bu ivmeyi daha da arttıran bir konumda olmaya devam ediyor. İlimizde tarihi, turistik ve kültürel değerleri hem de kış turizmine ve doğa turizmine uygun yapısıyla da turizm potansiyeli açısından ülkemizin önemli destinasyonlarından, faaliyet alanlarından biri olma yolunda hızla ilerliyor. Amacımız turizmde yakaladığımız bu ivmeyi daha yukarılara taşımaktır. Kars'ta turizm çeşitliliğini ortaya koyabilmek ve mevcut olan turizm alanındaki ihtiyaçları, sorunları birlikte değerlendirebilmek amacındayız. Şuna inanıyoruz ki; turizm potansiyelini artırmada kamu kurum-kuruluşlarına, yerel yönetimlerimize, bu alanda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarına, otellerimize büyük görevler düşüyor. Bu konuda sorunlarımızı, yapabileceklerimizi tartışabilirsek iletişimimizi artırabilirsek, ülkemiz turizminden aldığımızı payı artırmamız mümkün olabilir. Turizm sektörü, birçok sektörü besleyen, birçok sektöre lokomotiflik yapan, bir sektördür. Turizmi ne kadar geliştirirsek diğer sektörler de yaratılan bu katma değerden payını alabilir.” dedi.

Vali Türker Öksüz'ün açılış konuşmasının ardından toplantıda karşılıklı görüş alış-verişinde bulunularak turizmde yapılması gerekenler masaya yatırıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217091