Türk Silahlı Kuvvetleri 10 numara takviye kararı aldı

"Türk Silahlı Kuvvetleri 10 numara takviye kararı aldı"

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), son dönemde gözlem kulelerine yönelik Esad rejim güçlerinin saldırılarının artması üzere ve son olaraktan Zaviye’deki 10 numaralı gözlem kulesinin 35 havan mermisiyle vurulmasından dolayı İdlib’deki gözlem kulelerini güçlendirme kararı verildi.

Bu kapsamda TSK dün İdlib’in kuzey ve güneyine iki ayrı konvoy gönderdi. 

İDLİB Gerginliği Azaltma Bölgesi’ndeki 10 numaralı gözlem noktasına Esad rejimi güçlerinin kontrolündeki bölgeden önceki gün 35 havan atışı ile saldırı düzenlenmesinin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) harekete geçti. 

RADAR SİSTEMLERİ GÖTÜRÜLDÜ

TSK, bunun üzerine İdlib’deki gözlem kulelerini güçlendirme kararı aldı. Bu kapsamda TSK dün İdlib’in kuzey ve güneyine iki ayrı konvoy gönderdi. İlk konvoy İdlib’in kuzey hattında bulunan Türk gözlem noktalarını güçlendirmek için Reyhanlı’dan Suriye tarafına geçti. İkinci konvoy da Yayladağı mevkisinden Suriye topraklarına girdi.

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.236054