Türkiye Azerbaycan Kardeşliği

"Türkiye Azerbaycan Kardeşliği"

MHP IĞDIR MİLLETVEKİLİ YAŞAR KARADAĞ”TÜRKİYE AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

Türkiye Azerbaycan Kardeşliği

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

MHP IĞDIR  MİLLETVEKİLİ YAŞAR KARADAĞ”TÜRKİYE AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ İÇİN ÇALIŞACAĞIM”

MHP’den  Iğdır Milletvekili seçilen Yaşar Karadağ, mecliste ve her alanda Türkiye Azerbaycan kardeşliği için çalışacağım.Bu benim görevim”dedi.

Azerbaycan Türk’ü olan MHP Milletvekili Yaşar Karadağ,”Iğdır’da yaşayan biz Azerbaycan Türklerinin dedeleri neneleri 1918 ve 1920 yıllarında Ermeni mezalimine uğramıştır.Bugün Iğdır’ın Hakmehmet, Oba, Gedikli, Koçkıran köylerinde toplu mezarlar vardır. Bu Ermenilerin  katliamını unutmamız mümkün değildir. Aynı Ermenilerin torunları Hocalı’da Karabağ’da ayni katliamı yapmışlardır. Bugün Azerbaycanın  üçte bir toprağı işgal altındadır. Ermeniler  Türkiye ile dost olmak, sınır kapılarının açılmasını istiyorlarsa, önce işgal ettikleri topraklardan çekileceklerdir. Karabağ’ı Azerbaycan’a devredeceklerdir. katlettikleri binlerce masum insanın hesabını vereceklerdir. Sarkisyan’ın gençlere verdiği nasihati unutmadık.”Biz atalarımızın intikamını aldık ,sizde Ağrı Dağı’nı Iğdır ve çevresini alın “demiştir.Ermenilere verecek bir çakıl taşımız bile yoktur olamaz.”şeklinde konuştu.

Karadağ,”Azerbaycan bugün Kafkasların parlayan yıldızıdır.Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev’in sayesinde her geçen gün gelişmekte ve güçlenmektedir.Bugün Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ve Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev’in dostluğu kardeşliği ile iki devlet bir millet ilkesi çerçevesinde en üst seviyeye çıkmıştır.Bende bu kardeşliğin daha ileri gitmesi gelişmesi için uğraşacağım. ”dedi.

Iğdır dan Azerbaycan Türk’ü Yaşar Karadağ’ın Milletvekili seçilmesi Azerbaycan’da da memnunluk ve sevinçle karşılandı.

(BA-BA-S) IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.233295