• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Türkiye Diyanet Vakfı iyilik ödülleri programı

"Türkiye Diyanet Vakfı iyilik ödülleri programı"

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI İŞBİRLİĞİYLE ULUSLARARASI İYİLİK ÖDÜLLERİ

Türkiye Diyanet Vakfı iyilik ödülleri programı

KAFKAS HABER AJANSI

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI VE TÜRKİYE DİYANET VAKFI İŞBİRLİĞİYLE ULUSLARARASI İYİLİK ÖDÜLLERİ

Türkiye Diyanet Vakfı, “İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır” düsturuyla kurulan ve bütün insanlığın hizmetinde olma gayesiyle çalışan bir iyilik hareketidir.

Kaynağını yüce dinimiz İslam’dan alan ve yardımlaşma bilincini Müslüman toplumlara yerleştiren vakıf geleneğinin günümüzdeki en önemli temsilcilerinden biri olarak görevini ifa eden Türkiye Diyanet Vakfı, kurulduğu günden bu yana insanlığa karşı sorumluluğunu yerine getirerek iyiliğe katkı sağlama çabası içerisindedir.

Yeryüzünde iyiliğe öncü ve iyilere yol arkadaşı olma yükümlülüğünü taşıyan Vakfımız, bugün Türkiye genelinde bin şubesi ve dünyanın 135 ülkesinde eğitimden kültüre, insani yardım ve cami hizmetlerine kadar geniş bir yelpazede sürdürdüğü faaliyetleriyle uluslararası bir yardım kuruluşudur.

Günümüzde tüm insanlığı kuşatan şiddet, terör, nefret, düşmanlık, ırkçılık, ayrımcılık ve işgallerin yol açtığı tablo, iyiliğin yeniden İslam coğrafyasında ve bütün dünyada hâkim kılınması için seferber olunmasını zorunlu kılmaktadır.

Türkiye Diyanet Vakfı olarak iyilik için yaşamayı varoluş sebebi olarak görüyor ve iyiliği yaymak adına her yıl Vakfımızın kuruluş yıldönümünde ülkemizde ve dünya genelindeki iyilik öncülerine ödül veriyoruz.

Dünyada ve yaşadığı toplumda çığır açan, bireyleri harekete geçiren, çevresine ilham veren, farklı dil ve kültürde yaşayan insanları güzellikte bir araya getiren, Yaradan’ın hatırına tüm yaratılmışları koruyan ve kuşatan iyiliklerin ödüllendirildiği programın toplumun geniş kesimlerine ulaştırılması büyük önem taşımaktadır.

Bu yıl 13 Mart 2018 tarihinde saat 15:00’ de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi kongre ve Kültür Merkezinde uluslararası misafirler, üst düzey devlet erkânı ve vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşecektir.

Türkiye Diyanet Vakfı 4. Uluslararası İyilik Ödülleri programının kamuoyuna duyurulması amacıyla hazırlanan tanıtım materyallerine http://uluslararasiiyilikodulleri.com/index.php/tanitim-destegi/  bilgiler sunulmuştur.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.237606