• 22 Temmuz 2019 Pazartesi

Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesinden Günde 2000 Kişiye İftar

"Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesinden Günde 2000 Kişiye İftar"

Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesi ve Kars Valiliği her gün yaklaşık “iki bin” kişiye iftar yemeği veriyor.

Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesinden Günde 2000 Kişiye İftar

KAFKAS HABER AJANSI

Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesi ve Kars Valiliği her gün yaklaşık  “iki bin” kişiye iftar yemeği veriyor.

Kars valisi Rahmi Doğan tarafından desteklenen iftar yemeği her kesime hitap ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen iftar programı halktan tam not alıyor. İl Müftüsü Mehmet GENÇ “Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesi olarak sayın valimiz Rahmi DOĞAN’ında destekleriyle bu yıl ki iyilik soframız kapasitesini 2000 kişiye kadar çıkarttı. Harakani diyarında seyyidi şüheda ebu’l Hasan Harakani hazretlerinin ‘’her ki bu kapıya gelirse ekmeğini veriniz, inancını sormayınız. Zira Allah katında ruh taşıyan herkes Ebu’l Hasan’ın sofrasında ekmeğe layıktır.” düsturuyla çıktığımız bu iyilik yolunda hamdolsun Kars’ımızda üçüncüsünü düzenlediğimiz iftar çadırımıza rağbet her geçen gün artmakta. Başta sayın valimiz olmak üzere hayırsever vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.225169