• 18 Eylül 2019 Çarşamba

Umut Ali’yi evin eşiğinde bekliyorlar

"Umut Ali’yi evin eşiğinde bekliyorlar"

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Küçükdurduran Köyünde hayvanları otlatırken geçtiği Ermenistan'da tutuklanan Umut Ali Özmen’in (16) özgürlüğüne kavuşması ailesini sevince boğdu. Anne ve anne anne Umut Ali’yi evin eşiğinde bekliyor. Eve giremeyen anne anne “Tek arzum ona sarılmak ve koklamak” dedi.

Umut Ali’yi evin eşiğinde bekliyorlar

KAFKAS HABER AJANSI

Kars'ın Akyaka ilçesine bağlı Küçükdurduran Köyünde hayvanları otlatırken geçtiği Ermenistan'da tutuklanan Umut Ali Özmen’in (16) özgürlüğüne kavuşması ailesini sevince boğdu. Anne ve anne anne Umut Ali’yi evin eşiğinde bekliyor. Eve giremeyen anne anne “Tek arzum ona sarılmak ve koklamak” dedi.

Küçükdurduran Köyünde yaşayan Altınay- Mustafa Özmen çiftinin oğulları Umut Ali Özmen, 24 Temmuz günü yaylada otlayan hayvanlarını geri getirmeye gitti. Sınırdaki Şiş Tepesi'ne ulaşan Özmen, merakından dolayı tepeyi aşıp diğer yamaca indi.

Bir köylünün ihbarı üzerine Ermenistan askerleri sınırı ihlal eden Umut Ali Özmen'i gözaltına aldı. Babası Mustafa Özmen'in 5 saatlik çabası sonucunda Cebeci Sınır Karakolu'nun kamera kayıtları incelendi ve Umut Ali'nin Ermenistan'a götürüldüğü belirlendi. Umut Ali Özmen, burada tutuklanarak cezaevine konuldu.

Umut Ali Özmen'in sınır ihlali nedeniyle yaklaşık 2 aydır Ermenistan'da tutuklu olmasına ilişkin basına yansıyan haberler üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ı arayarak Umut Ali'nin iadesini istedi. Paşinyan da Erdoğan'ın bu talebine olumlu yanıt verdi.

Oğlunu almak için Pazar günü Ervivan'a giden baba Mustafa, yetkililerle görüştükten sonra öğleden sonra oğlunu cezaevinden aldı. Baba ve oğlu Türkiye'ye dönebilmek için Ervin'de evrakların tamamlanmasını bekliyor.

Babası ile birlikte Erivan'da gezen Umut Ali Özmen, annesi ve anne annesiyle de telefonda görüşerek “Bekleyin geliyorum” dedi.

AİLE UMUT ALİ’Şİ EVİN EŞİĞİNDE BEKLİYOR

Anne Altınay Özmen (40), “ALlah razı olsun, çok sevinçliyiz çok, mutluyuz dört gözle Umut Ali’nin gelmesini bekliyoruz. Cezaevinden çıkmış ama biz bir an önce kavuşmayı bekliyoruz. Eşikte oturuyoruz. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Allah onun eksikliğini vermesin. Eşiyle çocuklarıyla Allah can sağlığı versin. Minnettarım. Oğlumla bu sabah görüştük. O da çok sevinçliydi. ‘Anne kurtuldum artık geliyoruz’ dedi. Cumhurbaşkanımız canımı istese canımı veririm ona. Kurban keseceğiz, adak yerine getireceğiz. İki aydır ağlaya ağlaya gözümde yaş kalmadı şimdi de şoktayım. Tek isteğim canlı canlı sarılmak.” dedi.

Oğlunu burslu okutmak istediğini de ifade eden Anne Altınay Özmen,“Yardım bekliyoruz. Hayvanlarımızı da Umut Ali’yu kurtarmak için sattık. Oğlumu da, iki kızımı da okutmak istiyorum. Devletimizden, işadamlarımızdan, bakanlarımızdan destek de istiyorum. Eşimin sigortası yok. Hayvanlarımızı da sattık borcumuzda var sıkıntıdayız. Maddi destek de ekliyoruz.” diye konuştu.

Umut Ali’nin anne annesi Hanım Tepebaş (85) da ülkemizi dua yağmuruna tutarak, “İçerde oturunca yüreğim patlıyor. Eşikte bekliyoruz. Konuştum dedi ‘nene çıktım’ Çok sevindim. Yerden kalktım ölüyordum az kalsın. Dedim kalk kapıda Umut Ali’yi bekleyelim. Geceyi bile eşikte geçirdik. Eve giremedik. Tek arzum onu görmek ve ona sarılmak, torunumu kucaklamak. Yakışıklı torunumu bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Anne Altınay Özmen’in halası 95 yaşındaki Şaraban Bulut da, bol bol dua ederek Umut Ali’nin yolunu beklediklerini söyledi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.236123