Umut’u Karşısında Gören Anne Baygınlık Geçirdi

"Umut’u Karşısında Gören Anne Baygınlık Geçirdi"

Türkgözü Sınır Kapısı’ndan babası ile birlikte Türkiye’ye giriş yapan Umut Ali Özmen karayolu ile köyüne gitti. Kendilerini taşıyan otomobilden inen baba ve oğul ailesi ve yakınları tarafından çoşkuyla karşılandı. Koşup oğluna sarılan anne Altınay Özmen baygınlık geçirdi. Eve taşınan anne güçlükle kendine geldi. Güçlükle konuşan anne Özmen, "Allahıma şükürler olsun oğluma kavuştum. Allah kimseyi evladından ayrı koymasın" dedi.

Umut’u Karşısında Gören Anne Baygınlık Geçirdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK 

Türkgözü Sınır Kapısı’ndan babası ile birlikte Türkiye’ye giriş yapan Umut Ali Özmen karayolu ile köyüne gitti. Kendilerini taşıyan otomobilden inen baba ve oğul ailesi ve yakınları tarafından çoşkuyla karşılandı. Koşup oğluna sarılan anne Altınay Özmen baygınlık geçirdi. Eve taşınan anne güçlükle kendine geldi. Güçlükle konuşan anne Özmen, "Allahıma şükürler olsun oğluma kavuştum. Allah kimseyi evladından ayrı koymasın" dedi. Torununa sarılıp ağlayan anneanne Hanım Tepebaş, "Aylardır gözümüze uyku girmiyordu. Hep kapıda oturup bu anı bekledik. Çok şükür sonunda kavuştuk" diye konuştu. Babası Mustafa, annesi Altınay, annneanesi Hanım Tepebaş, kızkardeşleri Bengünisa, Cemre, amcası Esat Umut,yengesi Teyzesi Leman Ak ve yengesi Göl Özmen ile Türk Bayrağı altında hatıra fotoğrafı çektiren Umut Ali Özmen, "Ülkemi ve ailemi çok özlemiştim. Bende hep bu anı hayal etmiştim. Ermenistan’da önce beni Azeri ajanı sandılar. Daha sonra Türk olduğu ve gerçeği öğrenince bana çok iyi davrandılar. Sınır ihlalinden işlem yaptılar. Şimdi evimde ve sevidklerimin yanındayım. Bundan daha güzel bir şey olamaz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyep erdoğan’a birkez daha teşekkür ediyorum" diye konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.231998