Uyuşturucuyla mücadele

Uyuşturucuyla mücadele

Kars Valiliği Gazi Toplantı Salonunda Vali Türker Öksüz başkanlığında Uyuşturucu İle Mücadele toplantısı yapıldı.

Uyuşturucuyla mücadele


Uyuşturucuyla mücadele

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Valiliği Gazi Toplantı Salonunda Vali Türker Öksüz başkanlığında Uyuşturucu İle Mücadele toplantısı yapıldı.

Toplantıya Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Jandarma Alay Komutan Vekili Albay Murat Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, daire amirleri ve ilgili STK temsilcileri katıldı.

Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurulu kararlarıyla uyuşturucuyla mücadele ettiklerini ve bu mücadelenin ülke genelinde sürdürüldüğünü söyleyen Vali Öksüz, “Yaptığımız faaliyetlerle hem uyuşturucu madde kullanımını azaltmak hem de bu konudaki mücadelemize destek vermek için bir takım çalışmalar yapıyoruz.” diye konuştu.

Uyuşturucu madde kullanımı hem toplumun bugününü hem de geleceğini etkilediğini kaydeden Vali Öksüz, özellikle gençleri hedef alan önemli bir sorun haline gelen uyuşturucuyla mücadelenin önemine vurgu yaparak, “Bu sorunu ortadan kaldırılması için ülkemizde tüm terör örgütleriyle yapılan mücadeleye paralel olarak uyuşturucuyla da önemli bir mücadele verilmektedir. Tüm kurumlarımız, tüm bakanlıklarımız bu konuda ellerinden gelen tüm gayreti gösteriyorlar. Çok boyutlu çalışma yapılıyor, çok boyutlu mücadele yapılıyor. Biliyorsunuz uyuşturucu madde terör örgütleriyle kendilerini finanse etmekte, gelir kaynağı oluşturmada önemli bir kaynağı haline gelmiş durumda. Biz, Uyuşturucu ile Mücadele İl Kurullarıyla aldığımız kararlarla, yaptığımız faaliyetlerle hem uyuşturucu madde kullanımını azaltmak hem de bu konudaki mücadelemize destek vermek için bir takım çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Toplantıda alınan kararların en kısa sürede faaliyete geçeceğini de belirten Vali Öksüz,şunları söyledi:

“Bugün de bunun parçası olan Uyuşturucuyla Mücadele İl Kurulunun toplantısını yapacağız. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. Alacağımız kararların en kısa sürede faaliyete geçerek, en kısa sürede sonuç vererek ilimizde uyuşturuculu madde ile yapılan mücadelede önemli katkılar sağlayacağını temenni ediyorum. Çok önemli bir çalışma yaptığımızın altını çizmek istiyorum. Hem gençlerimiz hem geleceğimiz için bu çalışmaların, bu kurulların yaptığı faaliyetlerin çok önemli olduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum ve buna dikkat çekmek istiyorum.”

İldeki mevcut durum ve yeni gelişmeler, konuyla ilgili sorunlar, aksaklıklar, alınması gereken tedbir önerileri dikkate alınacak.  2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele İl Eylem Planı kapsamında yürütülen ve yürütülmesinin de planlandığı çalışmada, 2018 Ekim ayında Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele, 2018 yılı sonuna kadar ve 2019 yılında yapılması planlanan çalışmalar ve teknik çalışma grupları olarak üretilen projelerin tartışılması da ele alınacak.

Bir sonraki toplantının tarihinin ve gündeminin belirlenmesinin de görüşüldüğü toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Uyuşturucuyla mücadele
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Uyuşturucuyla mücadele haberleri  uyuşturucu haberleri  kars haberleri  kars valisi haberleri  türker öksüz haberleri   
<< Önceki Haber Uyuşturucuyla mücadele Sonraki Haber >>

Uyuşturucuyla mücadele

DMCA.com Protection Status

Uyuşturucuyla mücadele

  Yukleme: 0.060048