• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Vali Öksüz, muhtarların huzurunda talimatı verdi

"Vali Öksüz, muhtarların huzurunda talimatı verdi"

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ: BURADA, SİZİN HUZURUNUZDA TALİMAT VERİYORUM. İLGİLİ KURUMLAR, GELİP TALEPLERİNİZİ, İHTİYAÇLARINIZI YERİNDE GÖRECEKLER. RAPOR HAZIRLAYARAK BİZE SUNACAKLAR

Vali Öksüz, muhtarların huzurunda talimatı verdi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

VALİ TÜRKER ÖKSÜZ: BURADA, SİZİN HUZURUNUZDA TALİMAT VERİYORUM. İLGİLİ KURUMLAR, GELİP TALEPLERİNİZİ, İHTİYAÇLARINIZI YERİNDE GÖRECEKLER. RAPOR HAZIRLAYARAK BİZE SUNACAKLAR

Kars Valisi Türker Öksüz, merkez köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Öksüz’ün başkanlığında Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenen toplantıda Kars Merkez İlçe Ve Köylerine Hizmet Götürme Birliğinin Olağan Meclis toplantısı da yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıda Vali Türker Öksüz, İl Özel İdaresi ve Merkez İlçe ve Köylerine Hizmet Götürme Birliği tarafından il merkezi ve köylerde yapılan ve yapılacak olan yol, su, gölet, parke taş, kanalizasyon ve taziye evi gibi yatırımlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Vali Türker Öksüz: “ Muhtarlık çok eski bir kurum. Devlet olarak her zaman muhtarlarımıza hassasiyetle çok büyük önem veriyoruz. Vatandaşlarımızın sorunları onlara en yakın birim olarak siz muhtarlarımıza geliyor. Sizler de bizlere getiriyorsunuz, ilgili kurumlara iletiyorsunuz. Hiç merak etmeyin ki bundan sonra da sorunlarınızla imkanlarımız ölçüsünde elimizden geldiğince bire bir ilgileneceğiz. Benimle veya ilgili kurumlarla randevu sorununuz, görüşememe sorununuz olmayacak. Hepimizin, tüm kurumlarımızın kapısı sizlere sonuna kadar açık olacak. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Hem İl Özel İdaremiz hem de Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz elinden gelen gayreti göstermiş, yol, su, menfez, taziye evi gibi talepleriniz imkanlar ölçüsünde yerine getirilmiş, bundan sonra da yerine getirilecektir. Yapılması gereken hizmetleri öncelik sırasına göre en acil olandan başlamak üzere bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Belirttiğiniz taleplerinizi, sorunlarınızı not aldık. Bunların takipçisi olacağız. Burada, sizin huzurunuzda talimat veriyorum. İlgili kurumlar, gelip taleplerinizi, ihtiyaçlarınızı yerinde görecekler. Rapor hazırlayarak bize sunacaklar. Biz de buna göre önceliklerimizi belirleyerek, elimizdeki ödenek durumuna göre çözmeye gayret göstereceğiz. Hepimiz bu ilin gelişmesi için kalkınması için kader birliği yapmış insanlarız. Bu kader birliğinde hepimizin birbirimize destek olması lazım. Hizmet için birbirimize yardım edelim. İhtiyaçlarımızın takipçisi olalım. Birbirimize destek olarak bütün sorunları aşarız. Katıldığınız için hepinize teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin. Allah hepinizin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.

Toplantıda muhtarlara tek tek söz vererek mahalle ve köylerindeki sorun ve taleplerini dinleyen Vali Öksüz sorunların çözümü için ilgililere talimatlarda bulundu.

Vali Öksüz, toplantının ardından köy ve mahalle muhtarlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Toplantıya; Vali Türker Öksüz, Vali Yardımcısı Serdar Demirhan, Özel İdare Genel Sekreteri Zafer Yiğit, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Genel Meclis Başkanı Necati Dallı, ilgili daire ve kurum amirleri ile merkez köy ve mahalle muhtarları katıldı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.224392