• 17 Temmuz 2019 Çarşamba

Vali Ünlü Öğrencilere Hikaye Kitabı Okudu

"Vali Ünlü Öğrencilere Hikaye Kitabı Okudu"

VALİ ÜNLÜ “BUGÜN BİRLİKTE OKUYALIM” PROJESİ KAPSAMINDAKİ ETKİNLİĞE KATILDI

Vali Ünlü Öğrencilere Hikaye Kitabı Okudu

KAFKAS HABER AJANSI / SERDAR ÜNSAL

VALİ ÜNLÜ “BUGÜN BİRLİKTE OKUYALIM” PROJESİ KAPSAMINDAKİ ETKİNLİĞE KATILDI

Iğdır valisi Enver Ünlü  okullarda düzenlenen okuma etkinliklerine katılıp öğrencilerle birlikte kitap okuma saatlerine eşlik ediyor.

Iğdır İnönü İlkokuluna bulunduğu ziyarette ikinci sınıf  öğrencilerine kitap okuyarak kitap okumaya hazırlığı teşvik eden Iğdır valisi Enver Ünlü       okuduğu hikâyelerle çocukları mutlu etti.

Vali  Enver Ünlü, Kütüphanecilik haftası nedeniyle İnönü İlkokulu tarafında öğrencilere kitap okuma farkındalığı yaratmak, okumayı sevdirmek amacıyla düzenlenen “Bugün Birlikte Okuyalım” okuma etkinliğine katıldı.

Öğrenciler Vali Enver Ünlü’yü okulu girişinde sevgi seliyle karşıladı.

Vali Ünlü, kitap okuma etkinliğinde, öğrencilerle tek tek ilgilenerek, onlara hikâye okudu.kitap hediye etti.

Vali Ünlü, can kulağıyla dinledikleri hikaye de geçenler hakkında öğrencilere sorular sordu.

Öğrenciler hikaye de geçen kahramanların neler anlatmak istediklerini özetleyerek anlattılar. Vali Ünlü, daha sonra öğrencilere bir çok kahramanın yer aldığı hikaye kitaplarını dağıttı.

Iğdır valisi Enver Ünlü  ‘‘Küçük yaştaki çocuklarımızın bile böyle bir projenin içine alınarak yayılması ülkemizde  ve İlimizde eğitim dalında alınan mesafenin bir göstergesidir.Çocuklarımız bol bol kitap okumalı hayal güçlerini geliştirmelidir.Çok okuyan bir toplum ilerler gelişir.Milli eğitim Müdürlüğüne ve okul idaresine öğretmenlere teşekkür ediyorum.’’dedi.

Öğrenciler, İlk kez Valimizden Hikaye dinledik çok mutlu olduk. Her zaman gelmesini istiyoruz. ”dediler.

Okul Müdürü Oktay Maral ‘da proje ile ilgili olarak şu bilgiyi verdi:”  Okulumuzda kitap okumayı sevdirmek ve kitap okuma farkındalığını yaratmak icin gerceklestirdigimiz  "BUGUN BIRLİKTE OKUYALIM"projesi çerçevesinde Sayin Valimiz Enver Ünlü bizleri yanlız birakmiyarak öğrencilerimize kitap okudular ve çeşitli hediyeler verdiler.Sayin Valimize göstermiş olduğu hassasiyetten ve eğitme olan ilgisinden dolayı Okulumuz adına teşekkür ederiz.Ayrıca haftada iki gün gerceklestrilecek olan projede üst düzey yöneticiler ve ilimizde bulunan yazarların katılımı ile devam edecektir.”

Okuma etkinliğine Milli Eğitim Müdür vekili Ercan Budanur, okul müdürü Oktay Maral,müdür yardımcısı Cafer Yıldırım da katıldı.

(BA-BA-S)  IĞDIR (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226390