Vatan Partisi Adayından Kadınlar Günü Açıklaması

"Vatan Partisi Adayından Kadınlar Günü Açıklaması"

Vatan Partisi Kars Belediye adayı Tuncay Mutluer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili bir basın toplantısı yaptı. Karslı kadınlara vaatlerini açıkladı.

Vatan Partisi Adayından Kadınlar Günü Açıklaması

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Vatan Partisi Kars Belediye adayı Tuncay Mutluer, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili bir basın toplantısı yaptı. Karslı kadınlara vaatlerini açıkladı.

Mutluer mesajında,

 “Kars’ın Kahraman Kadınları;  Kurtuluş Savaşı sırasında gerek erkek kılığına girip savaşta mücadele veren Halime Çavuşlar, gerek cephe gerisinde varını yoğunu ortaya koyup askerimize destek olan kahraman kadınlarımız!  Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi “Sizler yerlerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksınız!”  Bu ülkenin kurtuluşu kahraman kadınlarımızın desteği ile olduğu gibi, bugün değerli şehrimiz Kars’ın aydınlığa ereceği günler de yine sizlerin varlığı ile olacaktır.  Değerli kardeşlerim, ablalarım;  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü en içten dileklerim ile kutluyor, Kars’ı geliştirmek ve güzelleştirmek için hepimizi bir olmaya davet ediyorum.

1-Kadınların üretimde daha etkin rol alması için meslek edindirme kursları açacağız.

2-Kadın sığınma evleri açarak, kadınlarımıza birer çatı olacağız.

3-Çocuklarımızı güvenle bırakabileceğimiz, kreşler inşa edeceğiz. 4-Kadınların, rahatlıkla zaman geçirebileceği sosyal etkinlik alanları oluşturacağız.

Hafızpaşa Mahallesi’nde ki Askeri Lojmanlar ve Eski Cezaevi gibi yerleri belediyeye tahsis ederek, kadınlarımıza verdiğimiz sözleri gerçekleştireceğiz” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.390369