• 17 Haziran 2019 Pazartesi

Ve… Sokağımız Hazır!

"Ve… Sokağımız Hazır!"

Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi “Edebiyat Sokağı” projesi

Ve… Sokağımız Hazır!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında,

Çay var, içersen

Ben var, seversen

Yol var, gidersen…

                                                          Âşık Veysel

Edebiyat edeptir, güzelliktir. Bazen kulağında ninnilerin ezgisi, bazen de bilmecelerin gizemidir. Yüz yılları aşarak nakış gibi işlenilen beyitlerdir edebiyat; Fuzûlî’dir, Bâki’dir, Nedim’dir, Mevlana’dır. Kimi zaman Ferhat, kimi zamansa Şirin’dir. Bazen ayrılık, bazen de vuslattır edebiyat. Ve kısacası edebiyat, o tertemiz yüreklerin sokağıdır!

İlklerin adresi olan Kars Anadolu İmam Hatip Lisesi “Edebiyat Sokağı” projesiyle uzun ve yorucu bir çalışmanın ürününü ortaya koyodu. Bu projedeki temel amaç; öğrencilerde farkındalık oluşturmak, hafızalarında iz bırakabilmek ve mekân farklılaştırmasıyla öğrenmeyi daha kolay ve zevkli hale getirmek.

Okul idaresi, “Projenin oluşum aşamasından bitiş sürecine kadar büyük bir titizlikle emek gösteren okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Beyza AKBABA’ya; projenin hazırlanmasında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Okul Aile Birliği Başkanımız Sayın Fevzi VARGÜN’e çok teşekkür ederiz. Sokağımızı gezmeye ve kitap köşemizde çay içmeye ne dersiniz?” paylaşımında bulundu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.216517