Vekil Adayına Kangal Sürprizi

Vekil Adayına Kangal Sürprizi

AK Parti milletvekili adayı Yunus Kılıç'ın renkli seçim çalışması

Vekil Adayına Kangal Sürprizi


Vekil Adayına Kangal Sürprizi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK - ÖZEL

AK Parti milletvekili adayı Yunus Kılıç'ın renkli seçim çalışması

AK Parti Kars Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yunus Kılıç, Selim İlçesi’ne bağlı Başköy Köyü ziyaretinde kangal sürpriziyle karşılaştı.

Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, AK Parti İlçe Başkanı Zekeriya Yurdalan, İl Genel Meclis Üyeleri Ayhan Yücel ve Dağıstan Yıldız ile birlikte “Çukur” diye tabir edilen grup köylerini ziyaret ederek seçim çalışması yaptı.

Vekil Adayı Yunus Kılıç’ın ilk ziyareti Başköy Köyü’ne oldu. Köye gider gitmez çobanlarla birlikte araziden dönen Kangal cinsi köpeklerle karşılaşan Kılıç, köpeklere yaklaşarak dokundu ve onların özelliklerinden bahsetti.

Asıl mesleği Veteriner Hekim olan Vekil Adayı Prof. Dr. Yunus Kılıç, köpeklerin yanlarına yaklaşmasıyla diğer katılımcıların sağa sola kaçışmasına rağmen kendisi Kangal köpeğine yaklaşarak sevgisini gösterdi. İri yapılı köpekler bir anda sakinleştiler ve vekil adayının etrafında dolaşmaya başladılar.

Köpeklere sevgiyle yaklaşıldığında saldırmayacağını ifade eden Vekil Adayı Yunus Kılıç, “Ben veterinerim bu beni tanır” diyerek espri yaptı ve “Dilinden anlayana konuşmayı bilene sıkıntı yoktur.” ifadesini kullandı.

Kılıç, “Köpekler senin aklından geçeni değil vücudunda olan hormonal, enzimal değişimleri bile anlarlar. Onların hisleri belki bizden 10 daha kuvvetlidir. Millet onların bizi anlamadığını zanneder ama öyle değil. Hayvanlar çok daha hassas ve duyarlıdırlar. Siz ona iyi yaklaştığınızda sorun olmaz. Bunlar saf kan kangallar. Bunların kuyruğunu keserler ve zannederler ki hayvanlar daha duyarlı olur. Oysa hiç öyle değil. O kuyrukta bir sürü kıl var ve onlar her türlü duyularla donatılmış. O kıllar kalsa daha iyi olacak. “ diye konuştu.

HAYVAN FİYATLARI VE İTHAL ET

Köylülere hayvan fiyatlarını da soran Vekil Adayı Prof. Dr. Yunus Kılıç, “Şu anda hayvan fiyatları iyi. Üretici tüketici dengesini günlük olarak izliyoruz. Bende alanda gezip görüyorum. Bazen konuşulurya ‘ithal et yapmayın, ithal bize sıkıntı veriyor” denilir ya, köylünün şu anda fiyatlardan memnun olduğunu görüyorum.  Bir çoğunuz bile şehirde yaşıyorsunuz. Her aileden bir kişi köyde kalmışsa şu anda dördü, beşi şehirde yaşıyor. Onların da et yemesi lazım. oralarda yeğenleriniz, kardeşleriniz, çocuklarınız var. Şimdi senin burada ineğin tanesi 20 bin TL oldu mu hoşuna gidebilir ama orada adam et alamadığı zaman ona da üzülürsünüz.” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI
Bu Haberin Manşeti :

Vekil Adayına Kangal Sürprizi
Bugün Atılan Manşetleri Görmek İçin TIKLAYINIZ
Etiketler :   Vekil Adayına Kangal Sürprizi   
<< Önceki Haber Vekil Adayına Kangal Sürprizi Sonraki Haber >>

Vekil Adayına Kangal Sürprizi

DMCA.com Protection Status

Vekil Adayına Kangal Sürprizi

  Yukleme: 0.060591