KARS Haber Girişi : 05 Nisan 2021 23:45

Vekillerden Kağızman’a Öğretmen Evi Müjdesi

Vekillerden Kağızman’a Öğretmen Evi Müjdesi KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Vekillerden Kağızman’a Öğretmen Evi Müjdesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

AK Parti Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç müjdeyi verdiler.5 yıldızlı Kağızman öğretmen evi tamamlanıyor.

65. Hükümet Ulaştırma bakanlığı döneminde Kağızman’a yapımına başlanan 5 yıldızlı modern öğretmen evinin yapımının tamamlanacağını belirten Ahmet Arslan ve Yunus kılıç “Halkımıza neyi söz verdiysek bugün arkasındayız” dediler.

Yaklaşık 15 milyon tl’ye mal edilecek öğretmen evinin üçte birlik kısmı yapılmıştı, kalan üçte ikilik kısmı Milli eğitim bakanı Ziya Selçuk tarafından onaylanarak yatırım programına alındı ve il özel idaresi tarafından ihale edilerek yapımına başlanacak.

Bölgede örnek bir proje olan öğretmen evi 200 den fazla misafiri ağırlayacak son derece modern mimarisi ve dizaynıyla misafirlerine 5 yıldızlı konfor imkânı sunacak. İl özel idaresi tarafından yapılacak ihalenin sonuçlanmasıyla kısa sürede hizmete girecek öğretmen evi ilçe halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç “Her daim Kars’a desteklerini esirgemeyen ve öğretmen evinin yapımına onay veren Milli eğitim Bakanımız Ziya Selçuk ve ekibine aynı zamanda öğretmen evinin üçte birlik kısmını yapan hayırseverimize bütün Karslılar ve şahsımızı adına teşekkür ediyoruz” dediler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.