Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret

Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret

ENGELLİLER HAFTASINDA VALİ TUĞBA YILMAZ’A ANLAMLI ZİYARET

Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret


Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret

KAFKAS HABER AJANSI

ENGELLİLER HAFTASINDA VALİ TUĞBA YILMAZ’A ANLAMLI ZİYARET

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Engelliler Haftası” münasebetiyle Yalova Valisi Tuğba Yılmaz; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Faruk Uysal, Tut Elimden Derneği Başkanı Güldane Kılıç, Yeni Yaşam Derneği Başkanı Arif Efe, Bizde Varız Engelliler Derneği Başkanı Ergül Dağcı, Tüm Engelliler Derneği Başkanı Alparslan Erkoç, Engelsiz Yaşam ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Cemil Ateş, Spastik Engelliler Derneği Federasyon Başkanı Murat Aslanhan, Beyazay Derneği Başkanı Fahrettin Demirkan, Yalova Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nazlı Duman, Milli Piyango Bakım Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mehmet Çelik ve engelli bireyleri kabul etti.

Engelli kardeşlerimiz, el emeği göz nuru ile yapmış olduğu hediyelerini Vali Tuğba Yılmaz`a takdim ettiler.

 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü V. Faruk Uysal ziyaret esnasında yaptığı konuşmada; “İlimizde 2’si resmi 2’si özel olmak üzere 4 tane engelli bakım merkezimiz bulunmaktadır. Engelli Bakım Merkezlerimizde toplam 250 engelli kardeşimize 24 saat bakım hizmeti vermekteyiz. Ayrıca engelli kardeşlerimiz, hayata hazırlanma ve sosyal yaşama uyum sağlama adına yaptıkları sosyal, sportif ve kültürel etkinliklerde normal sağlıklı bir bireyin yapamayacağı başarılar elde ediyorlar. Onlardan bir tanesi de bugün aramızda. Varol kardeşimiz 26 Nisan`da İstanbul`da özel sporcular alanında 7 tane madalya ile ilimize döndü. İlimizde yaklaşık 1600 engelli ve yaşlımıza, kendi ailelerinin yanında ve sosyal çevresinden uzaklaşmadan evde bakım ücreti verilmektedir. Bugüne kadar Yalova ilinde 2400 vatandaşımıza engelli kimlik kartı verdik. İlimizde yapmış olduğumuz faaliyetlerde tüm Sivil Toplum Kuruluşlarımızla işbirliği içerisinde hizmet veriyoruz.” dedi.

Engelli kardeşlerimizin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuğba Yılmaz; “Bizim için her zaman özel olan ve toplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan engelli kardeşlerimizin, sanatta, sporda, edebiyatta ve toplumun birçok sosyal alanında, kazandıkları başarılar bizleri gururlandırmaktadır. Her sağlıklı bireyin empati yaparak birer engelli adayı olduğu gerçeğini unutmaması gerekir. Sosyal devlet olmanın gereği olarak Devletimiz, son yıllarda yaptığı düzenlemelerle engelli kardeşlerimize yönelik her türlü desteğin en iyi şekilde verilmesinde önemli iyileştirmelerde bulunmuştur.” dedi.

Yalova’nın sosyal duyarlılık çalışmalarında örnek gösterilecek illerden birisi olduğunu belirten Vali Tuğba Yılmaz; “Kamu kurumlarımızın sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yaparak engelli kardeşlerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesinde ve destek konusunda önemli atılımlar yapan bir il olduğunu ifade etti.

Vali Tuğba Yılmaz; “Garanti Bankası Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligindeki temsilcimiz Yalova Ortopedikler Spor Kulübünün şampiyon olması hepimizi gururlandırmıştır. Ayrıca Varol kardeşimizin de spordaki başarısını pek çok madalyayla taçlandırması da hepimizi mutlu etmiştir. İlimiz genelinde bu konuda duyarlılık gösteren ve katkıda bulunan herkesi yürekten kutluyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.

(BA-BA-S) YALOVA (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI



Etiketler :  
<< Önceki Haber Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret Sonraki Haber >>

Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret

DMCA.com Protection Status

Yalova Valisine Anlamlı Ziyaret

  Yukleme: 0.062450