• 24 Haziran 2019 Pazartesi

Yargıda Birlik Derneği Kars Buluşması

"Yargıda Birlik Derneği Kars Buluşması"

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ'NİN 5. GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI

Yargıda Birlik Derneği Kars Buluşması

KAFKAS HABER AJANSI

YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ'NİN 5. GELENEKSEL İFTAR PROGRAMI

KARS CUMHURİYET BAŞSAVCISI MEHMET FATİH CAMGÖZ: YARGIDA BİRLİK DERNEĞİ YARGIYI ELE GEÇİRMEYE ÇALIŞAN BÜYÜK BİR TERÖRİST ÇETEYE KARŞI MÜCADELE EDEN YARGI MENSUPLARININ KATILIMIYLA KURULMUŞTUR

Yargıda Birlik Derneğince düzenlene "5. Geleneksel İftar Programı" Kars'ta gerçekleştirildi.

Kentteki bir restoranda düzenlenen programa, Kars Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Camgöz, Yargıda Birilik Derneği Başkanı Birol Kırmaz, Kars Adalet Komisyonu Başkanı Saffet Murat Kasapoğlu,  Kars, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Artvin'de görevli hakim ve savcılar katıldı.

Başsavcı Mehmet Fatih Camgöz yaptığı konuşmada, iftar programının doğunun kalesi Kars'ta düzenlendiğini hatırlatarak, "Yargıda Birlik Derneği yargıyı ele geçirmeye çalışan büyük bir terörist çeteye karşı mücadele eden yargı mensuplarının katılımıyla kurulmuştur." dedi.

Derneğin başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Camgöz, "Yargıda Birlik Derneği kurulduğu günden bu yana gerek HSYK'nın şeffaf ve adil bir yapıya bürünmesi, gerekse yargı mensuplarının örgütlenmesinde önemli ve başarılı çalışmalar yapmıştır. Temennimiz bu başarılı çalışmalarının artarak devam etmesidir." diye konuştu.

Yargıda Birilik Derneği Başkanı Birol Kırmaz da kurulduklarında bu yana "yeniden ve daima hukukun üstünlüğü"nü savunduklarını anımsatarak, "Bunu başarabilmek ve milletimizin güvenine laik bir yargı sisteminin tesisi için 4 yıl önce atsız, pusatsız çıktığımız Anadolu yolculuğunda, adalet terazisine hep birlikte işlediğimiz kardeşlik cemresi varlığını korudukça ülkemizin istikbali ve istiklali de emin ellerde olacaktır." ifadesini kullandı.

Kimsenin düşüncelerinden yaşam biçiminden dolayı ötekileştirilmesine ve dışlanmasına tahammüllerinin olmadığını vurgulayan Kırmaz, "Bağımsız ve tarafsız Türk yargısı, her daim rüştünü ve sağduyusunu ispat etmiş milletinin yanında ve sadece milletinin hizmetindedir. 10 bine yaklaşan hakim-savcı üye sayısıyla dünyanın en büyük yargı sivil toplum örgütü olma yolunda hızla ilerleyen Yargıda Birlik Derneği bunun en büyük güvencesi, memleket sevdasında birlik olan kalplerimizi de bu inancımızın teminatı mührüdür." şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.238663