• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Yasin Aşkın Yıldırım: Avrupa’ya sığınan muhacirler parya muamelesi görüyor

"Yasin Aşkın Yıldırım: Avrupa’ya sığınan muhacirler parya muamelesi görüyor"

Kars İl İnsan Hakları ve Etik Kurulu Üyesi İşadamı Yasin Aşkın Yıldırım’ın, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı:

Yasin Aşkın Yıldırım: Avrupa’ya sığınan muhacirler parya muamelesi görüyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars İl İnsan Hakları ve Etik Kurulu Üyesi İşadamı Yasin Aşkın Yıldırım’ın, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı:

Ülkelerinde yaşadıkları savaştan kaçarak yeni bir hayat kurma hayaliyle Avrupa’ya sığınan muhacirler gittikleri yerlerde parya muamelesi görüyor. Bütün batı kendilerine sığınan muhacirler karşısında adeta üç maymunu oynuyor.

İçinde yaşadığımız dünyada en ileri ve en kıymetli varlık olarak yaratılan insandır, insan dünyaya gelirken, bir takım hak ve hürriyetlere sahip olarak doğar;  Ancak insanın ailesine, topluma ve insanlığa karşı toplu halde yaşamadan dolayı görev ve sorumlulukları da vardır.

İnsanların temel hak ve hürriyetlerine sahip olması, onların çeşitli şekillerde kötüye kullanılması hakkını vermez.

Kişi hak ve hürriyetleri, kişiye sıkı bir şekilde bağlıdır. Bu nedenle vazgeçilmez, devredilemez ve dokunulamaz niteliktedirler.

Bu gerçeklerle İslam’da insan hakları ve özgürlükleri Allah tarafından güvence altına alınmıştır. İnsanın özgürlüğü ALLAH’ın emirlerine uyup, yasaklarından kaçınması yoluyladır. İslam’da bir kişiyi öldüren bütün insanlığı öldürmüş gibidir, şeklinde ALLAH’ın beyanı bulunmaktadır. Bu nedenle insan en değerli varlık olarak yaratıldığı gerçeği Kur’an’a dair yeniden ortaya çıkmaktadır.

“İnsan Hakları Evrensel Bildirisi” insanların en doğal haklarını korumak amacına yöneliktir. Bu bildiri, bütün bireylere eşit ve başkasına devredilmez haklar tanınmasını gerçekleştirmek için kabul ve ilân edilmiştir.

Türk milleti, hak ve hürriyete tarih boyunca büyük önem vermiş bu kutsal şeyler için savaşmış, yeri geldiği zaman canını vermekten bile çekinmemiştir. Bu nedenle Birleşmiş Millet Genel Kurulu’nca ortaya konan bütün gerçeklere bağlı bulunuyoruz.

Yüz yıllardır savaşlara doymayan Dünya üzerinde hemen her çağda milyonlarca insan bir trajedinin parçası olmaktan kurtulamadı. Bugün hala sözüm ona ekopolitik denge gözeten dünya devi ülkeler ve onların maşası haline gelen terör örgütlerinin estirdiği savaş rüzgarları yer yüzünde kaosa yol açıyor.

İnsan Hakları Evrensel Bildirisi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul ve ilân edildiği-için, her yıl 10 Aralık günü ile başlayan bu haftayı kutluyoruz. Yurdumuza, insanlığa ve dünyamıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.223165