• 26 Ağustos 2019 Pazartesi

Yasin Aşkın Yıldırım’a teşekkür belgesi

"Yasin Aşkın Yıldırım’a teşekkür belgesi"

Türkiye Yadım Sevenler Derneği (TYSD) Kars İl Başkanı hayırsever işadamı Yasin Aşkın Yıldırım’a eğitim ve öğretime yapmış olduğu katkı ve desteklerin den dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafından teşekkür belgesi gönderildi.

Yasin Aşkın Yıldırım’a teşekkür belgesi

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye Yadım Sevenler Derneği (TYSD) Kars İl Başkanı hayırsever işadamı Yasin Aşkın Yıldırım’a eğitim ve öğretime yapmış olduğu katkı ve desteklerin den dolayı Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafından teşekkür belgesi gönderildi. Yıldırım’a belgeyi Kars Vali yardımcısı Serdar Demirhan takdim edildi. 

Yıldırım, “Kars Vali yardımcısı Serdar Demirhan’a, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve Kars İl  Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun beye çok teşekkür ederim” dedi.

Yıldırım, “Devletler ve Milletler eğilmek, bükülmek istemiyorlarsa eğitime ve bilime önem vermeleri gerektiğini mutluluğun ve kalkınmanın en iyi çözüm yolunun bilim, eğitim ve öğretim den geçtiğini bilmelidirler.” diye konuştu.

‘İnsanın diğer mahlukattan üstünlüğü ilim iledir, güç ve kuvvetle değildir.’ diyen İmam-ı Gazali haz’ın lafını hatırlatan Başkan Yıldırım, "Bu söz çok manidardır. Eğitimin önemi, ilmin değeri, okumanın bilinci, insanın bilerek düşünce üretmesine ve yaratıcılığa yönelmesine imkan verir. Devletin güçlü olması İyi eğitim görmüş gençlerin çabalarıyla mümkün olacaktır. Bir ülke, bir toplum kalkınmak ve kendini geliştirmek zengin ve refah içinde yaşamak istiyorsa, her şeyden önce bireylerine kaliteli ve sağlıklı bir eğitim vermek mecburiyetindedir. Yıldırım RABBİM müsaade ettiği zamana kadar dini ilmi ve manevi alanda olmak üzere, Eğitim ve öğretim hizmetlerine devam edeceğim” şeklinde konuştu.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.217246