Yasin Aşkın Yıldırım’ın Burs Desteği Başlıyor

"Yasin Aşkın Yıldırım’ın Burs Desteği Başlıyor"

Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, üniversite öğrencilerine burs desteği başvurularının başlayacağını duyurdu.

Yasin Aşkın Yıldırım’ın Burs Desteği Başlıyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye Yardım Severler Derneği (TYSD) Kars İl Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, üniversite öğrencilerine burs desteği başvurularının başlayacağını duyurdu.

Yıldırım, “Başta Şehit ve Gazi Ailesi Çocukları olmak üzere her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizin geleceği 100  öğrencimize daha RABBİM izin verirse burs desteği sağlayacağız.” Dedi.

Yıldırım, son 5 yıl içerisinde toplam 559 öğrenciye burs, gıda, kitap desteklerinin olduğunu belirterek, “Güzel ülkemin geleceği öğrencilerimizin her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğim.Ben yarının ilim adamıyım, alimiyim, Cumhurbaşkanıyım, Komutanıyım, Bakanıyım, milletvekiliyim, Valisiyim, Belediye Başkanıyım, Rektörüyüm, Emniyet müdürüyüm, Vatanın Bekçisiyim, Hastamın hemşiresiyim, Ben çanımdan çok sevdiğim Ülkemin yönetimine oy veren bir ferdiyim. Ben öğrenciyim. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlamasına az bir süre kalması münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yılda ülkenin geleceği öğrencilerimizin  her konuda yanlarında olduğumuzu  dayanışma ve Yardımlaşma desteklerimizle eğitimlerini sürdüre bilmeleri için elimizden geldiğince yapmış olduğumuz  burs desteklerimizi  20 Eylül 2019 tarihin de başlayıp  15 Ekim 2019  de sona erecek. Başvurular gerek Kafkas Üniversitesi öğretim görevlilerinden alacağımız  öğrenci listesi ve ayrıca Tıp Fak. Eğitim Fak. Fen. Edebiyat. Müh. Fak. Veteriner. Fak. İlahiyat. Fak. Sağlık Fak. İktisat fak. gönüllü öğrencilerimizin tespit ettiği değerli öğrencilerimize vereceğimiz burs desteği, kitap, kırtasiye ve giyim desteklerimizi başlatmış bulunuyoruz. Ülkenin geleceği ve yarınları İnsanımıza eğitim ve öğrenimlerinde katkı sağlamaya bir damla olsun destek olabiliyorsak ne mutlu bize, bir ülkenin geleceği eğitimin, öğrenimin, ilmin teknolojinin ve sanatın gelişmesiyle bir bütün olduğunu öğrencilerimizin okumalarına vereceğimiz desteklerle Ülkemizin güçleneceğini  unutmamalıyız. Ülkemizin aydınlık geleceği için gelin bir öğrencinin elinden de siz tutun. Hafta içi  13.00 -14.00 Hafta sonu 13.00-16.00  saatleri arasında  değerli öğrencilerimizin kabullerini ofisimde  kabul edeceğim. Yeni Eğitim ve Öğretim yılında başta Öğretmenlerimiz olmak üzere Tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

TYSD Kars il Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım ayrıca, “Vatandaşları iyi eğitim ve öğretim  almış toplumlar, her zaman dünya devletleri için de saygın zengin, ilimde irfanda  önde ve güçlü bir konuma sahiptir" dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.402463