• 20 Temmuz 2019 Cumartesi

Yasin Aşkın Yıldırım’ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

"Yasin Aşkın Yıldırım’ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı"

Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yasin Aşkın Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Yasin Aşkın Yıldırım’ın Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı  Camiler ve Din Görevlileri Haftası’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Yasin Aşkın Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Camiler, dil, renk, ırk ve kültür farkı gözetilmeksizin bütün mü’minleri tevhid inancı etrafında toplayan birlik ve beraberlik duygularını sağlayan kutsal mekanlarımızdır.

 “Camiler ve Mescitler Kur’an’ın ifadesiyle  ALLAH’ ın evidir. Unutmayalım ki camilerin kuşatıcı ve kucaklayıcı ikliminde yetişen nesil var olduğu müddetçe kendi inanç ve kültürel değerlerine ve tarihine bağlı bir gençlik geleceğimizin teminatıdır. İlim ve irfan eksenin de yetişen bir neslin bu topraklar ve İslam alemi için hiç şüphesiz geleceğimizin güven kaynağı olacaktır. Cami ve Mescitlerimizin, sürekli açık olması ,yer yüzündeki Yüce ALLAH ‘ın evlerine ayrım yapılmaması her cami ve mescidin ALLAH’ ın evi olduğu bilinciyle hareket edilmesi , Ezanların güzel sesli imamlar tarafın dan okunması ,bakımlı ve temiz, bulundurulması  bizler ve geleceğimiz için çok önem arz etmektedir. Din görevlilerimizin iyi eğitim almış, çok büyük ve kutsal bir görev ifa ettikleri, bilinciyle, sosyal hayatın her safhasın da yer almaları halkımızın, hizmetin de bulunmaları gerektiğini dolayısıyla saygın bir yere sahip olduklarını , Camiler ve din görevlileri haftasının ,İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini yüce ALLAH’ dan diler, camilerimiz ve mescitlerimizin yapımında emeği gecen hayır severlere fani olan dünyadan baki olan ahirete göçenlere Yüce ALLAH’ tan rahmet, sağ olanlara hayırlı ömürler diler, saygılar sunarım.     

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.233257