Yasin Aşkın Yıldırım’ın Kars’ın Kurtuluş Mesajı

"Yasin Aşkın Yıldırım’ın Kars’ın Kurtuluş Mesajı"

İşadamı Yasin Aşkın Yıldırım, Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yasin Aşkın Yıldırım’ın Kars’ın Kurtuluş Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI

İşadamı Yasin Aşkın Yıldırım, Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yılı münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Yıldırım, “Gazi Kars’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümünü kutlarken Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Doğu Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa ve silah arkadaşlarına, vatanı uğruna gözünü bile kırpmadan can vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” ifadeleri yer aldı.

CUMHURİYETİN BİZE İLK HEDİYESİ

Yasin Aşkın Yıldırım’ın 29 Ekim Cumhuriyet mesajında da “Cumhuriyet bugün bütün dünyanın gözü önünde meydan okuduğumuz günün yıldönümüdür. Bir ecel teknesine binerek Karadeniz’e açılış, Samsun ufuklarında doğan, dalga dalga tüm Anadolu’ya yayılış günüdür. Bugün, her yanı destan kokan bu topraklarda Atatürk’ün Türk ulusu ile gerçekleştirdiği en seçkin eseridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere O’nun kahraman silah arkadaşlarını, bu vatan uğrunda şehit olan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve rahmet duygularımla anar, bu vesile ile Cumhuriyetin bize ilk hediyesi olan 30 Ekim 1920 Kars'ın düşman işgalin den kurtuluşunun  98 yılı dolayısıyla  büyük emeği gecen doğu cephesi komutanı Kazım  Karabekir paşa ve komutasındaki  ordu mensuplarını rahmetle anar. Selam ve saygılarımı sunarım” dedi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.299206