• 18 Temmuz 2019 Perşembe

Yavru köpekleri ölüme terk ettiler

"Yavru köpekleri ölüme terk ettiler"

Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde bir çöp konteynerine bırakılarak ölüme terk edilen yavru köpeklere hayvansever aile sahip çıktı.

Yavru köpekleri ölüme terk ettiler

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Arpaçay İlçesi’nde bir çöp konteynerine bırakılarak ölüme terk edilen yavru köpeklere hayvansever aile sahip çıktı.

Köylerden getirilerek ilçe merkezine bırakılan sokak hayvanları ölümle karşı karşıya getiriliyor. Uzun yıllar faydalandıkları köpeklerden yaşlandıklarında vazgeçenler, bekçilik yapan köpeklerden doğan yavrulardan vazgeçenler onları ölüme terk ediyorlar. Arpaçay ilçesinde de kaymakamlık binasının karşısındaki çöp konteynerine kim yada kimler tarafından bırakıldığı bilinmeyen 2’si dişi 6 köpek yavrusu şans eseri bulundu. 1 haftalık yavru köpekler yoldan geçen bir vatandaş tarafından fark edilince çöp arabasına atılmadan kurtarıldı.

Bahtiye Altın isimli hayvansever ev hanımı yavru köpeklere sahip çıktı ve onları ölüme terk edildikleri çöp konteynerinden alarak evine götürdü. Bir süre köpeklere evinde bakan Bahtiye Altın onları mamayla besledi. Sahiplendiği başka bir köpek tarafından emzirilmesi için de çalışma yapan Bahtiye Altın, herkesi duyarlı olmaya ve canlara sahip çıkmaya davet etti. Altın ayrıca, yavru köpekleri sahiplenecek duyarlı vatandaşlar arıyor.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226385