• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Yaya Önceliğine Dikkat!

"Yaya Önceliğine Dikkat!"

Yaya kazalarının en aza indirilmesi ve toplumsal bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir dizi çalışma yapılıyor.

Yaya Önceliğine Dikkat!

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yaya kazalarının en aza indirilmesi ve toplumsal bir farkındalık oluşturulması amacıyla bir dizi çalışma yapılıyor.

“2018 yılı içerisinde yapılan düzenleme ile araç sürücüleri, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenen kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya veya okul geçitlerine yaklaşırken, YAVAŞLAMAK varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan YAYALARA durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadır” denilmiştir.

İçişleri Bakanlığınca 2019 yılı “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edildiğinden, yaya ve okul geçitlerinin bulunduğu noktalara “Önce Yaya” ikonları çizilmeye başlandı.

Kars Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerimizce de Özel Denetimler yapılıyor.  Sürücü ve yayaların trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyeye çıkarılması ve kamuoyunda güçlü bir denetim algısı oluşturulması amacıyla Kars genelinde yaya ve okul geçitlerinde “Yaya Öncelikli Trafik” kapsamında eğitim, bilgilendirme ve denetim çalışmaları yapılıyor.

 (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.287142