Yerli otomobil de geç kalıyoruz

"Yerli otomobil de geç kalıyoruz"

YASİN AŞKIN YILDIRIM; OTOMOBİLE TAKILACAK ŞARJ ÜNİTELERİNİN ERZURUM’DA ÜRETİLECEĞİ AÇIKLANDI, BİZ NEYİ BEKLİYORUZ

Yerli otomobil de geç kalıyoruz

KAFKAS HABER AJANSI

YASİN AŞKIN YILDIRIM; OTOMOBİLE TAKILACAK ŞARJ ÜNİTELERİNİN ERZURUM’DA ÜRETİLECEĞİ AÇIKLANDI, BİZ NEYİ BEKLİYORUZ

Yerli Otomobil Üretiminin Kars’ta yapılması konusunda ilk adımı atan Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve Türkiye Yardımseverler Derneği Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, kampanyanın sürdürülmesi gerektiğini ve her kesimden destek verilmesini istedi.

Kars’ın kara talihi Iğdır ve Ardahan’ın bağrından koparılması ve milletvekili sayısının düşürülmesiyle başladı. Ardından siyasi kısır döngüler aldı başını gitti. Sonra halk tercihlerinin muhalefet kanadında yapılmasına sürüklendi. Yıllar uzadıkça uzadı ve başta eğitim seviyesinin sonlardan birkaç sayı arasında yer bulabildi. Bu hiç değişmedi her yıl aynı sıralama ve hizmetlerden nasibini alamama günlerini yaşadı.

Sonra Kars için önemli projeler bir bir hayata geçirilmeye başlandı. Başta Bakü-Tiflis Ceyhan (BTC) başladı ardından Bakü Tiflis Kars (BTK) devreye girdi. Bununla birlikte Lojistik Merkez. Kesimhane gibi kalkınmışlığın can damarlarının tıkanıklığı açıldı.

İktidar partisinin uzun yıllar ülkeyi yönetmesi ve bunun verdiği avantajlarla Ahmet Arslan’ın dev bir bakanlığa getirilmesi bu hamleleri hızlandırdı.

İnşaat alanındaki yenilikler, arsa ve bina değerlerinin yükselmesi, işyerlerindeki yenilikler, yavaş yavaş tüketimden üretime geçileceğinin sinyallerinin kendini gösterdiği günleri yaşamaya başladık.

Kars’ı Iğdır’a, Ardahan’a, Nahçıvan’ı, İran’a, Gürcistan’a, Karadeniz’e bağlayan yolların önü de açıldı. Yollar genişledi ve kaliteli asfaltlarla kent görünümüne kavuşturulmaya başlandı.

Çiftçilere verilen destekler, köylere geri göçün önünün açılması ve daha bir çok alanda yeniliklerle tanışmaya başladı.

Tam da bu sırada Yerli Otomobilin Nerede üretileceği konuşulmaya başladı.

Bunların hiçbiri tesadüf değil.

Kars’ın önceden söylenilen “Kafkasların Başkenti” unvanı artık gerçeğe dönüşecek. Bunu herkes az çok tahmin edebiliyor.

Kars, önümüzdeki 15 yıl içinde Erzurum’u bile geçebilir.

Kars’ın Kafkaslara bağlayan yollar az değil. Demiryolu, havayolu ve karayolu bağlantıları var. Kars, ünümüzdeki süreçte Kafkaslara hitap edecek ve ülkemizin ekonomisine büyük katkı sağlayacak.

Kafkasların merkezi konumundaki Kars, tüm gelişmeleri bir bir yaşarken ve bunu da başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görürken yerli otomobil üretiminin burada yapılmasına hiçbir mani görünmüyor.

Tabi bunları iyi gören ve analiz eden Yasin Aşkın Yıldırım da bu güzel gelişmelerin ardından yerli otomobilin Kars’ta üretilmesi noktasında ilk adımı atarak önemli bir duyarlılık gösterdi.

Bizde bu duyarlılığa eğiliyor kendisini kutluyor ve Yasin Aşkın Yıldırım’ın başlattığı bu kampanyaya herkesimden destek verilmesini bekliyoruz.

Siyasilerin, bürokratların, idarecilerin, yönetenlerin, esnafların, işçilerin, memurların, gazetecilerin kısacağı Karslı olan ve Kars’ta yaşayan herkesin bu çağrıya güçlü bir “EVET” demesini bekliyoruz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.228385