• ÖGEL TEPE REKLAM

Yıldırım: Diyanet İşleri Başkanım Bu Utançtan Bizi Kurtarın

Kars Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

  • 30 Eylül 2019 22:53
  • A
  • A

Yıldırım: Diyanet İşleri Başkanım Bu Utançtan Bizi Kurtarın

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Yasin Aşkın Yıldırım, “Camiler ve Mescitler Kur'an'ın ifadesiyle  ALLAH'ın  evidir. İnancımızda kutsaldır. Peki bugün o hassasiyeti  göstere biliyor muyuz ? Dünyanın hiçbir bölgesinde kutsal mekanlar bizdeki mescitler kadar hakarete uğramamıştır. Madde aleminden çıkıp manevi alemi yakalamaya çalıştığımız bu mekanların AVM' lerinen kötü yerlerine Bodrum'a konulması, helaların yanında bulunması, özellikle otobüs dinlenme tesislerinde mümkün olduğu derinliğe inecek kader toprağın dibine konulması utancına lütfen bir son verilmesi için gerekli adımların atılmasını sağlayınız. Yüce ALLAH' ın Evine Saygısı olmayanların RABBİM den Yardım dileme hakkı da yoktur.”

Bu tablonun samimi Müslümanları çok rahatsız ettiğini ifade eden Yıldırım, Müslümanların yaşadığı ülkede böyle bir rezalete şahit olmanın üzüntüsünü yaşadığını kaydetti. 

Yasin Aşkın Yıldırım, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“AVM'ler ve otobüs dinlenme tesisleri öncelikle en güzel yerlerini  ALLAH'ın evlerine ayırmaları doğrultusunda çalışmalar başlatılmalı. Gerekli düzenlemeler TBMM’de ele alınmalı. Bu utançtan bu millet kurtarılmalı ve yaptırımların yolu açılmalıdır.  Unutmayalım ki camilerin kuşatıcı ve kucaklayıcı ikliminde yetişen nesil var olduğu müddetçe kendi inanç ve kültürel değerlerine ve tarihine bağlı bir gençlik geleceğimizin teminatıdır. İlim ve irfan eksenin de yetişen bir neslin bu topraklar ve İslam alemi için hiç şüphesiz geleceğimizin güven kaynağı olacaktır. Din görevlilerimizin iyi eğitim almış, çok büyük ve kutsal bir görev ifa ettikleri, bilinciyle, sosyal hayatın her safhasın da yer almaları Ben değil biz şuuruyla hareket etmeleri temennisiyle. Camilerimiz ve mescitlerimizin yapımında emeği geçen hayırseverlere fani olan dünyadan baki olan ahirete göçenlere Yüce ALLAH’ tan rahmet, sağ olanlara hayırlı ömürler diliyorum.”

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK