Yıldırım’ın “Hocalı Katliamı” Mesa

"Yıldırım’ın “Hocalı Katliamı” Mesa"

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ERDOĞAN YILDIRIM’IN “HOCALI KATLİAMI” MESAJI

Yıldırım’ın “Hocalı Katliamı” Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

KARS ARDAHAN IĞDIR DERNEKLER FEDERASYONU GENEL BAŞKANI ERDOĞAN YILDIRIM’IN “HOCALI KATLİAMI” MESAJI

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hocalı kasabasında yaşanan Ermeni vahşetinin 27.Yıl dönümünde derin acı ve üzüntü içindeyiz.

25- 26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı kasabasında yaşayan 613 masum kardeşimiz kadın, erkek, genç, yaşlı, çocuk demeden alçakça ve hunharca katledilmiş, 1275 kardeşimiz de esir alınarak Ermeni acımasızlığı ve vahşetine maruz kalmıştır. İnsani ve ahlaki değerleri hiçe sayan, masum insanları hedefleyen bu katliam son yılların en büyük vahşetlerinden birisidir ve büyük bir insanlık ayıbıdır. Sebebi ne olursa olsun, sivil halkların soykırıma tabi tutulmasını kabul etmemiz mümkün değildir. Bu derece önemli insanlık ayıbını görmezden gelenleri kınıyor, bu katliamı esefle lanetliyoruz.

Azerbaycanlı soydaşlarımızın yaşadığı insanlık dışı katliamın acısını bizler de yüreğimizde hissediyoruz, acılarını paylaşıyoruz. Geçmişten bu güne sağlam temellere dayanan Türkiye ve Azerbaycan dostluğu, kardeşliği daha da güçlenerek devam edecek, bizler bu haklı davada her zaman onların yanında ve en büyük destekçileri olacağız.

Hocalı Katliamının 27.Yıl dönümünde katliamda hayatını kaybeden Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.226206