EĞİTİM Haber Girişi : 12 Mayıs 2020 01:49

YÖK'ten flaş açıklama; Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak?

KAFKAS HABER AJANSI YÖK'ten flaş açıklama; Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak?

YÖK'ten flaş açıklama; Üniversitelerde sınavlar nasıl olacak?

KAFKAS HABER AJANSI

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Yekta Saraç, "Salgın süreci ve Sağlık Bakanlığının görüşlerine ilişkin değerlendirmelerimiz neticesinde üniversitelerimizde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer bütün sınavların 'yüz yüze gerçekleştirilmemesine' karar verdik" dedi.

YÖK Başkanı Saraç,Twitter hesabından üniversitelerde yapılacak olan sınavlar konusunda açıklamada bulundu. Saraç, önemli bir karar aldıklarını belirttiği açıklamasında şu ifadelere yerdi:

"Salgın süreci ve Sağlık Bakanlığının görüşlerine ilişkin değerlendirmelerimiz neticesinde üniversitelerimizde dönem sonu sınavları ile bu eğitim ve öğretim yılına ait diğer bütün sınavların 'yüz yüze gerçekleştirilmemesine' karar verdik. Üniversitelerimizdeki sınavlar, şeffaf ve denetlenebilir olma şartıyla, 'dijital imkanlar' veya 'ödev, proje gibi alternatif yöntemler uygulanarak' yapılacak. Buna ilişkin ek duyuruları üniversitelerinizden takip edebilirsiniz. Bu süreci rektörlerimizle birlikte 'öğrenci merkezli' götürmeye ve değerli öğrencilerimizin salgından en az şekilde etkilenmesine çalışıyoruz."

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.