“Yolun Sonu” seyircisiyle buluşuyor

"“Yolun Sonu” seyircisiyle buluşuyor"

Karslı ünlü sinema sanatçısı “Şivan” ismiyle tanınan Süleyman Karadağ’ın “Yolun Sonu” filmi, tüm engellemeler, dedikodulara rağmen bu ay sonunda vizyona giriyor.

“Yolun Sonu” seyircisiyle buluşuyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Karslı ünlü sinema sanatçısı “Şivan” ismiyle tanınan Süleyman Karadağ’ın “Yolun Sonu” filmi, tüm engellemeler, dedikodulara rağmen bu ay sonunda vizyona giriyor.

Kendi memleketi olan Kars’ın ön plana çıkarılması, tarihi mekanlarının tanıtılması için filmini yaz aylarında Kars’ta çeken Süleyman Karadağ, bir çok zorluğa göğüs gerdi. Maddi imkansızlıklar, olumsuz hava koşulları, sürekli yağmur yağması gibi onlarca sıkıntıya sabırla göğüs geren Süleyman Karadağ sonunda beklenen hamleyi yaptı ve filmi tamamladı.

“Film üstüne film olmaz” dedirten azmiyle Kars’a ve Karslılara verdiği sözü tutan Süleyman Karadağ, yüreğindeki Kars sevdasıyla çıktığı bu yolda Kars’ın tanıtımına da önemli bir katkı sunmuş olacak.

ŞİVAN GELİYOR

Senaryo ve yönetmenliğini Karslı olan sinema sanatçısı Süleyman Karadağ’ın yaptığı “Yolun Sonu” adlı sinema filmi seyircisiyle buluşuyor.

Başrollerini yine Süleyman Karadağ ile birlikte İran asıllı ödüllü oyuncu Taies Farzan birlikte paylaştılar.

Filimde rol olan bölge insanlarına da yer verildi. Bunlardan en önemli rollerden birini filmin kötü adam rolü olan “Cemşit” karakterini Doğan Alibeyoğlu oynadı. Diğer rollerde Aytunç Özulus, Ceylan Osever, Elif İren gül, Salim Kadıcık, Karslı ozan Arif Gülcani, Mehmet Nebioğlu gibi birçok Karslı da yer aldı.

Çekim mekanları Kars’ın genellikle tarihi bölgeleri olan Kars Kalesi, Dereiçi, Ani Ören Yeri, Taş Köprü ve ilçeler oldu. Susuz ilçesindeki Aygır Gölü’ne de ağırlık verilen filmde vizyon tarihi de kesinleşti. Ocak ayı sonu seyircisi ile buluşuyor. İlk gösteriminde Kars’ta yapılacak galaya oyuncuların yanı sıra birçok davetli de katılacak.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.227977