• 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Yorgun ebabil kuşu Kars semalarından yere düştü

"Yorgun ebabil kuşu Kars semalarından yere düştü"

Yere hiç inmeyen, uçarken uyuyan Ebabil kuşlarından biri Kars semalarından yere düştü. Kuşa sahip çıkan Emrah Doğu ezilmekten kurtardığı Ebabil’i Doğa Koruma Milli Parklar Şubesi ekiplerine teslim etti.

Yorgun ebabil kuşu Kars semalarından yere düştü

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yere hiç inmeyen, uçarken uyuyan Ebabil kuşlarından biri  Kars semalarından yere düştü. Kuşa sahip çıkan Emrah Doğu ezilmekten kurtardığı Ebabil’i Doğa Koruma Milli Parklar Şubesi ekiplerine teslim etti.

Emrah Doğu, geçtiğimiz gün İnönü Caddesi’nden işyeri Nircana Kafe’ye giderken yol kenarına düşmüş Ebabil kuşunu gördü. Kuşun yerde sağa sola çırpındığını gören Emrah Doğu, Ebabil’i işyerine götürerek karnını doyurdu ve susuzluğunu giderdi. İnternetten de kuşla ilgili bilgiler idenin Emrah Doğu, işyerinde kaldığı üre içinde kuşu besleyip bakımını yaptı ve düşüp kadını kırmasın diye de hava delikleri açtığı bir karton kutuya koydu. Kuşla sürekli ilgilenen Doğu, daha sonra Doğa Koruma Milli Parklar Şubesini arayarak yardım istedi., Ekipler işyerine gelerek kuşu alıp rehabilitasyon merkezine götürdü.

Emrah Doğu, Ebabillerin sürekli havada uyuyup beslendiğini söyleyerek Kars’ta pek rastlamadıklarını söyledi. Ebabil kuşunu emin ellere teslim edene kadar gözü gibi baktığını da belirten Doğu, böylelikle merak ettiği Ebabil kuşunu yakından görme imkanı bulduğu için de mutlu olduğunu ifade etti.

 (BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.259945