• 22 Ağustos 2019 Perşembe

Yozgat’ta “yeni nesil bürokrasi”

"Yozgat’ta “yeni nesil bürokrasi”"

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE AKADEMİSYENLERE “YENİ NESİL BÜROKRASİ” ANLATILDI

Yozgat’ta “yeni nesil bürokrasi”

KAFKAS HABER AJANSI

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ VE AKADEMİSYENLERE “YENİ NESİL BÜROKRASİ” ANLATILDI

Vali Kemal Yurtnaç, İstanbul Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrenci ve akademisyenlere “Yeni Nesil Bürokrasi ve İdarede Yeniden Yapılanma Çalışmaları” adlı sunum ile seminer verdi.

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören sunumda Vali Yurtnaç, bürokratik yaklaşımda yeni bir dönemin başladığını, girişimcinin yanında olan girokrasi ve sanayicinin yanında olan sanokrasi kavramlarının detayları hakkında bilgiler verdi.

Vali Yurtnaç, Osmanlının son döneminden bugüne kadar olan bürokrasi anlayışını ve evrildiği süreci anlattıktan sonra, yeni dönemde bürokrasinin aksayan yönlerinin nasıl giderilmesi gerektiği konusunu örneklerle gösterdi.

Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Tomar katılımlarından dolayı Vali Yurtnaç’a teşekkür ederek hediyeler sundu.

Vali Kemal Yurtnaç ise Dekan Cengiz Tomar’a “Kaldırımlardan Sakarya’ya Necip Fazıl” Sempozyumu kitabını hediye etti.

(BA-BA-S) YOZGAT (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI

İlk Yorum Yapan Siz Olun!


Yorum Ekle

Haber Bülteni için kayıt olun

Haber Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdan güncel haberleri anlık alın. Size spam göndermeyiz ve gizliliğinize saygı duyarız.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
  Yukleme: 0.288407