SAĞLIK Haber Girişi : 13 Şubat 2021 19:48

75 yaş üzeri vatandaşların aşılaması tamamlandı

75 yaş üzeri vatandaşların aşılaması tamamlandı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

75 yaş üzeri vatandaşların aşılaması tamamlandı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Zakir Lazoğlu, “75 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılaması tamamlanmıştır.” dedi.

Aşılama takvimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Lazoğlu şunları söyledi:

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de  14 Ocak 2021 tarihinde başlayan ve kademeli olarak ilerleyen aşılama programında bugün itibari ile başlatılan 65 yaş üzeri vatandaşların aşılanması ile ilgili açıklamalarda bulundu:

Uzm. Dr. LAZOĞLU;Ülkemizde ve İlimizde devam etmekte olan Covid-19 salgını mücadelesi kapsamındaki aşılama programında risk gurupları ve öncelik durumuna göre düzenlenen aşılama takvimi doğrultusunda ilk olarak 14 Ocak 2021 tarihinde sağlık çalışanlarımızla aşılama programı başlamış olup kademeli olarak “Yaşlı, engelli ve koruma evleri gibi yerlerde kalan yaşlılar ve çalışanlar”  ardından, 85 yaş üzeri vatandaşlarımız için evde aşılama mobil uygulaması başlatılmış ve bir diğer riskli yaş grubu olan 75 yaş üzeri vatandaşlarımızın da aşılaması tamamlanmıştır.Bu gün itibari ile de 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın aşılanmasına başlamış bulunmaktayız vatandaşlarımız 182 MHRS hattını arayarak sağlık kuruluşlarımızdan randevu oluşturabilirler ayrıca 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 60 yaş üzeri eşleri ve yakınlarıda aşılarını olabilecekler.

Covid-19 salgını mücadelesi kapsamında aşılama programımız devam ederken tüm halkımızın pandemi süresi boyunca belirttiğimiz önlemlere gerekli hassasiyeti göstermelerini beklemekteyiz.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.