GÜNCEL Haber Girişi : 23 Kasım 2023 19:22

ADD Kars Şube Başkanı Özfer Koçak’ın Öğretmenler Günü mesajı

ADD Kars Şube Başkanı Özfer Koçak’ın Öğretmenler Günü mesajı
ADD Kars Şube Başkanı Özfer Koçak’ın Öğretmenler Günü mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

ADD Kars Şube Başkanı Özfer Koçak’ın Öğretmenler Günü mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kars Şube Başkanı Özfer Koçak, 24 Kasım öğretmenler günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Koçak mesajında şunları kaydetti;

"Cumhuriyetimizin kurucusu değişmez önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmiştir. 1981 yılından bu yana, 24 Kasım “Öğretmenler Günü” olarak kutlanmaktadır. Öğretmenlik, emek, sevgi ve sabır isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar değerli, sevgi, şefkat, hoşgörü ve fedakârlık mesleğidir. Toplumda saygın meslekler edinmiş olan kişiler, akademisyenler, sanatçılar, doktorlar, hukukçular, mühendisler, ekonomistler hepsi kendini insan yetiştirmeye adamış bir öğretmenin eseridir. Öğretmenlik bütün mesleklerin temelidir.

Eşsiz liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK; “Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir” sözüyle, cumhuriyet kuşağı yetiştirecek öğretmenler için ilkeleri belirtmiştir. Bir öğretmenin en büyük mutluluğu başarılı ve ülkesine yararlı öğrencilerini görmektir.  Bir ulusun çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmesi; eğitim, öğretim ve öğrenimin kaliteli, laik ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile mümkündür.

Öğretmen doğan güneş gibidir, etrafını aydınlatmayı ve karanlıklara meydan okumayı amaç bilir.  Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm eğitim çalışanlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyoruz."

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.