KARS Düzenleme Tarihi : 19 Eylül 2020 16:06 Haber Girişi : 19 Eylül 2020 16:07

Arpaçay, Akyaka, Digor, Dağpınar, Selim Belediye Başkanlarından Gaziler Günü Mesajı

Arpaçay, Akyaka, Digor, Dağpınar, Selim Belediye Başkanlarından Gaziler Günü Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Arpaçay, Akyaka, Digor, Dağpınar, Selim Belediye Başkanlarından Gaziler Günü Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars’ın Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Arpaçay Belediye Başkanı Erçetin Altay, Dağpınar Belediye Başkanı Ömer Vargün, Akyaka Belediye Başkanı Ergüder Toptaş, Digor Belediye Başkanı Nebi Kerenciler; 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesajı yayınladılar.

Başkanlar, yayınladıkları mesajda şu ifadelere yer verdiler:

Şehitlik nasıl ki vatan uğruna can vermeyi canına minnet saymaksa, Gazilik de, toprağa düşmeyi murat edinmiş fedakâr yüreklerin anıtlaşmış halidir. Gazilik, bu bağlamda yerine getirilmiş kutsi bir görev ve aynı zamanda milletimizin paha biçilemez değerlerinden birisidir

Bilindiği üzere ecdadımızdan bize kadar ulaşmış bulunan ‘Gazamız Mübarek Olsun’ diye bir niyaz vardır. Bu dua aslında bereketi ve dolayısıyla da kazançlı çıkmayı ifade eder. Yani bizim milletimiz öyle asil, öyle cesur ve öyle muazzez bir millettir ki; Allah yolunda, vatan, bayrak ve millet uğrunda can vermeyi yahut can vermeye talip olmayı her daim bereket bilmiş ve çok büyük bir manevi kazanç kabul etmiştir. Çünkü Şehitlik makamı da, Gazilik makamı da bizler için payelerin en büyüğü ve şereflerin en yücesidir. Dolayısıyla uğruna Şehit düşmeyi ya da Gazi olmayı peşinen kabul etmiş olan bu milletin toprağına, istiklal ve istikbaline göz dikmek; bir kere en büyük deliliktir ve başlı başına akıl tutulmasıdır. Kaldı ki, bunu en iyi bilen de, yine geçmişte aklını aldıklarımızdır.

Gazilerimiz, dünya döndükçe ve aziz milletimiz var oldukça övünç ve kıvanç kaynağımız olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, bütün gazilerimize Allah’tan hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Bu vesileyle 19 Eylül Gaziler Günümüz kutlu, eşsiz makamları tüm Gazi kardeşlerimize mübarek olsun.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.