KARS Haber Girişi : 16 Şubat 2023 23:44

Arslan ve Kılıç: Atıksu Arıtma Tesisi Yapım Sözleşmesi İmzalandı

Arslan ve Kılıç: Atıksu Arıtma Tesisi Yapım Sözleşmesi İmzalandı
Arslan ve Kılıç: Atıksu Arıtma Tesisi Yapım Sözleşmesi İmzalandı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Arslan ve Kılıç: Atıksu Arıtma Tesisi Yapım Sözleşmesi İmzalandı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Milletvekilleri, 65. Hükümet Dönemi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, güncel bedelle 28.12.2022 tarihinde ihalesi yapılan Kars Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi sözleşmesinin imzalandığını bildirdiler.

Arslan ve Kılıç yaptıkları açıklamada, “İlimizin önemli bir problemini bertaraf edecek olan Kars İli Atıksu Arıtma Tesisimizin yapımı için yeniden teklifler alınmış, güncellenen 493.906.049,00 TL bedelle ihalesi yapılmış ve müteahhit firma ile sözleşme imzalanmıştır” dediler.

Biyolojik arıtma tesisi olan bu proje ile; 17,49 km’lik kollektör hattı ve arıtma tesisi inşaatına başlanılacağını ve tesisin faaliyete geçmesiyle Kars İlinin 2054 yılı nüfusuna göre hesaplanan 50.000 m³/gün evsel atık suların arıtılmasının sağlanacağını söyleyen ve ilimize hayırlı olması dileğinde bulunan Arslan ve Kılıç, Kars’a olan himayelerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, yakın ilgileri ve desteklerinden dolayı Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’ye ve DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta’ya Kars halkı adına teşekkür ettiler.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.