KARS Haber Girişi : 15 Mayıs 2021 02:12

Avrupa’dan Türkiye’ye Gönül Köprüleri Kuruluyor

Avrupa’dan Türkiye’ye Gönül Köprüleri Kuruluyor KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Avrupa’dan Türkiye’ye Gönül Köprüleri Kuruluyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ile Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) “Avrupa’dan Türkiye’ye Gönül Köprüsü” sloganıyla ortak bir projeye imza atıyor.

Proje kapsamında Avrupa’dan 11 ülke 33 bölge ile Türkiye’den 33 ilin kardeş ilan edildiği ifade edilirken projenin ilk ayağı olarak bayramlaşma etkinliği gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Viyana Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Şubesi ile Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kars il Temsilciliği kardeş şehirler olarak Kars’ta yaşayan yüzlerce çocuğa ulaşılarak bayramlaşıldı.

Pandemi günlerinde, eski bayramlaşmalardan mahrum kaldığımız zaman dilimlerinde çocukların bayram sevincini ve heyecanını yaşamalarının hedeflendiği belirtilen etkinlikte özellikle şehit-gâzi, yetim-öksüz ve hastanede tedavi gören çocuklar başta olmak üzere on binlerce çocukla bayramlaşma gerçekleştiriliyor. Etkinlik kapsamında TÜGVA Genel Başkanı Enes EMİNOĞLU’nun ve UID Genel Başkanı Köksal KUŞ’un ortak bayram tebrik kartı, şeker ve çikolata çocuklara iletiliyor.

İki Genel Başkanın ortak kaleme aldıkları tebrik metninde  “Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle tebrik ederiz. Bayramın sizlere, ülkemize ve tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ederiz. Bu vesileyle Avrupa’daki vatandaşlarımızla Türkiye arasında kurulu olan kardeşlik bağının daha da güçlenerek devam etmesini temenni ederiz.” ifadeleri yer alıyor.

Ayrıca Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü (Cumartesi günü) Avrupa ve Türkiye arasında dijital bayramlaşma gerçekleştirileceği; bayramlaşmaya iki Genel Başkanın yanı sıra Avrupa’dan ve Türkiye’nin farklı şehirlerinden çocukların ve ailelerinin katılım sağlayacağı bildirildi.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.