KARS Haber Girişi : 29 Ekim 2021 22:54

Başkan Alibeyoğlu’nun Kars’ın Kurtuluşu Mesajı

Başkan Alibeyoğlu’nun Kars’ın Kurtuluşu Mesajı KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Başkan Alibeyoğlu’nun Kars’ın Kurtuluşu Mesajı

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertuğrul Alibeyoğlu, 30 Ekim Kars’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu Münasebetiyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladı

Başkan Alibeyoğlu Kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümündeyiz. Şanlı tarihimizdeki kahramanlık destanlarından biri de bundan tam 101 yıl önce Kars’ımızda yazılmıştır. Ülkemizi, şehrimizi düşmanlardan temizleyerek bizlere emanet eden kahraman ecdadımızı bu önemli gün vesilesiyle rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Aziz milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, vatanımızın dört bir yanında olduğu gibi, bundan tam 101 yıl önce 30 Ekim 1920 tarihinde Şark Cephesi Komutanı Kazım Karabekir Paşa komutasındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi ordusu öncülüğünde Kars’ımızda da tezahür etmiştir. Milletimizin bağımsızlıktan asla vazgeçmeyeceği bir kez daha tüm dünyaya gösterilmiş ve Kars’ımız işgalcilerden temizlenmiştir.

Geçmişini bilmeyen milletler geleceklerine asla yön veremezler.  Bu nedenle ecdadımızın tarihe yazdığı kahramanlık destanlarını gençlerimizin beyinlerine nakşetmeli, o mücadele ve bağımsızlık ruhunu gençlerimize aşılamalıyız. Bu kutlamaların amacı şanlı tarihimizin derinliklerine gidebilmek, o yıllarda yaşanan acıları, çekilen sıkıntıları anlayabilmek ve bu acılardan ders çıkarabilmektir. Kurtuluş Savaşına ilham kaynağı olmuş büyük bir mücadelenin bugünkü mirasçıları olarak hepimizin, bir asır önce yaşanan acıları asla unutmamamız gerektiğini ifade etmek isterim. Dolayısıyla dün nasıl birlik olup vatanımızı ilimizi işgalcilere karşı savunduysak bugün de aramıza ayrılık tohumları ekerek bizleri bölmeye çalışanların tuzağına düşmemeliyiz.

Özellikle küresel güç odakları tarafından dünyamızın yeniden şekillendirilmeye çalışıldığı, ülkemize ve bölgemize dair bazı planların kamuoyuna yansıdığı bu günlerde daha da dikkatli olmamız gerektiği açıktır. Bu gelişmeleri doğru okuyabilmek için de başvuracağımız yegâne güç, birlik ve beraberliğimizdir. Yaşanan sıkıntılar ne kadar büyük olursa olsun, geleceğe inancımızı hiçbir zaman yitirmeden ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin daha da üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatanımızın bütünlüğü ve bağımsızlığı, milletimizin birliği ve beraberliği uğruna mücadele eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve saygıyla anarken, tüm Karslı hemşerilerimin 30 Ekim Kurtuluş Gününü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) - KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.